דילוג לתוכן הראשי

שיר זלצמן- אמנית ישראלית שמציירת אמנות מופשטת שכולכם חייבים להכיר


גדלתי בבית מאוד אמנותי. אבא שלי מנגר ואמא שלי רוקמת, אחות אחת עוסקת באופנה, השנייה מטפלת באמנות ואחי עוסק בתקשורת. מה הפלא שכל הכישרון והיצירתיות עברו גם לילדים שלי?

כשהיתי ילדה ציירתי ללא הפסקה ואפילו פיסלתי בחוג קרמיקה. מבחינתי החיים הם- כתיבה, קריאה וציור ואחר כך כל השאר. אז לא מפתיע שבכל פעם שאני פוגשת באמנית חדשה אני מתלהבת ממנה והיא מתלהבת מזה שאני מבינה בתחום. 

כך בדיוק גם היה עם שיר, כשבאתי אליה הביתה לפגישה והיה לי קשה להתרכז בשיחה עם הציורים היפים שלה ממוסגרים מולי ואחר כך עשינו סיור בדירה שכלל כמובן ציורים שלה בכל חדר. מקסים!


שיר זלצמן בסטודיו שלה. צילום: ירדן ביידר

שיר זלצמן רק בת 36 והיא התחילה לצייר באופן מקצועי רק לפני שנתיים. היא כבר אמנית עם רזומה של תערוכות נחשבות בגלריות שונות בארץ והצעות אין סוף מחוץ לארץ. 

שיר החלה לצייר כתחביב בגיל הנעורים כאשר סבא שלה שהיה אמן בפני עצמו- צייר ופסל הביא לה את סט הצבעים הראשון שלה, וכבר אז היא הבינה את הכוח של האמנות וגילתה את הציור כמקום מפלט לרגשות שלה. 

וכשהיא סיפרה לי את זה לגמרי הזדהיתי כי גם אצלי זה היה ככה (לא הרבה ילדת בנות עשר מבקשות ליום ההולדת את הספר של פיקאסו אני משערת...).


ציור של שיר זלצמן




ציור של שיר זלצמן

מגיל הנעורים שיר ציירה אך כתחביב, כמו רובנו. עוסקות במשהו שאנחנו אוהבות, התשוקה שלנו בוערת אבל הוא נשאר כתחביב ובמקביל אנחנו לומדות ועובדות בעבודה אחרת.. במקביל היא למדה תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון ותואר שני בתרפיה באמצעות אמנות מלסלי קולג'. 

במהלך התואר השני וגם אחריו למדה אומנות ולא הפסיקה לרגע ליצור. יש כאלה שנשארות עם היצירה כתחביב אבל לא שיר. התואר השני חיזק אצלה את יכולת הבעת הרגשות באמצעות אמנות כאשר הבינה שמה שהיא יוצרת זה הרבה יותר מצבע על בד. 

בהתבוננות בציורים שלה מתגלים עומקים ורבדים ולא רק בשכבות הצבע. את שכבות הצבע היא יוצרת בעזרת טכניקת ציור שמשלבת ציור במכחול ושימוש בשפכטל עם צבעי אקריליק על בד קנבס ובחלקם היא מוסיפה רישום פחם במקומות שונים בציור. 

בתור אחת שמציירת בקווים שחורים מדויקים בתוך מסגרת ברורה אני מקנאה בה על היכולת לשפוך ככה צבעים בצורה מופשטת על הבד אבל גם לתחום אותם איפה שצריך.


הדמיה של ציור של שיר זלצמן


הדמיה של ציור של שיר זלצמן

שיר החלה לעבוד כמטפלת באמנות עם ילדים ובמקביל המשיכה לצייר, ולאחר מקרה משפחתי קשה שעבר עליה החליטה להתרכז בציור באופן מקצועי ומסחרי. את ציוריה החלה להציג בתערוכות שונות בארץ:

· "אמנות בזמן הזה" גלריה בן עמי ת"א 2021 אוצר: יוחנן הרסון

· 2021 New Year" exhibition ,Israeli Art market 2021"

· The Day After" , Artist table 2021", בתערוכה זו נבחר ציור של שיר להיות הציור הראשי בתערוכה ומקום שני על ידי צוות האוצרים של התערוכה.

· ABSTRACT" , Art room gallery 2021" בתערוכה זו זכתה שיר ב- Merit Award

הציורים שלה הם ייחודיים ובלעדיים כאשר היא לא חוזרת על אותו ציור וכל אחד מהם מהוות one piece , גם הציורים שהם חלק מסדרה שמצוירת לפי תקופות עומדים בפני עצמם ללא שני ציורים זהים. 

אומרים שכל מה שאנו לומדים משפיע על מה שאנו עושים בעתיד גם אם בחרנו בתחום עשייה אחר ושונה, ואת ההוכחה לכך ניתן לראות בציורים של שיר אשר כל אחד מהם מעורר ערבוב רב של רגשות שונים.

לצפייה בציורים באתר של שיר זלצמן, ליחצו ממש כאן !

שלכן,

חן

תגובות