דילוג לתוכן הראשי

השף הקטן אגדה של מטבח - ספר בישול ואפייה לילדים ולמבוגרים מאת השף ארז קומרובסקיקצת אחרי הצבא התחלתי להתעניין באפייה ואפילו נרשמתי ללימודי קונדיטוריה בבית הספר למלונאות ומקצועות האפייה והבישול 'תדמור' שלצערי סגר את שעריו. אז, לא היינו מוציאים מתכונים מהרשת (מה שיש עכשיו בהמונים) ומצאתי את עצמי במטבח מדפדפת בין מחברות המתכונים הישנות של סבתא שלי ובין כרטיסיות המתכונים של אמא שלי.

בכל פעם שנכנסתי למטבח הייתי מנסה לאפות כל מיני דברים חדשים. ליום ההולדת עשרים שלי האחיות שלי הפתיעו אותי במתנה מיוחד שצמודה אליי עד עכשיו, כמעט עשרים שנה אחרי - ספר אפייה ובישול. אבל לא סתם ספר- ספר אגדה!

בהתחלה חשבתי שזה ספר שמיועד לילדים ואכן כתוב עליו בהקדשה מאחורה לילדים אבל זה הרבה יותר מזה. הסיפור עצמו הוא באמת סיפור לילדים, אגדה על ילד שמנסה לרצות מכשפה ומבשל לה ואופה לה עד שהוא מוצא את המתכון המנצח שמרכך אותה. בין לבין כמובן יש את המתכונים מתוך הסיפור. הספר הזה בהחלט ראוי להיות צמוד ל'ילדים מבשלים' הידוע והמוכר של רות סירקיס זה שנים וכמו שכבר ציינתי הוא אכן מככב אצלי במטבח.

"השף הקטן- אגדה של מטבח" של השף ארז קומרובסקי מ'לחם ארז' הוא ספר חובה בכל מטבח בעיקר אם יש בו ילדים שחולמים ללמוד לבשל ולאפות. יש בו מתכונים בסיסיים לאוזני המן, סופגניות, חלה לשבת ואפילו פיתות יחד עם מתכונים מעולים לעוגיות שוקולד צ'יפס בין הטעימות שהכנתי, לחמניות שוקולד, פנקייקים פשוטים אך נהדרים ועוד כמה הפתעות כמו פשטידות וקישים, פיצה ופאדג'. 

המתכונים הם באמת פשוטים כי הרי הם נועדו לילדים אבל אם תבואו אליי הביתה ותראו כמה הדפים מלוכלכים וכבר דבוקים זה לזה מרוב שימוש תבינו שלא תמיד צריך להשקיע בטירוף ואם רוצים להכין במהירות וביעילות ארוחת ערב או קינוח טעים ופשוט- זה הספר שאתם צריכים.


מתוך האתר של ארז קומרובסקי

בכריכה האחרורית נכתבה הקדשה מיוחדת: "ילדים יקרים ומבוגרים גם, ילדים זה שמחה ובלגן זה שמחה. ושמחה גדולה עוד יותר זה להיכנס למטבח ולבשל ולעשות בלגן.

לא קשה לבשל. העיקר שתבשלו מה שאתם אוהבים, למי שאתם אוהבים. אני מקווה שתיהנו מהמתכונים שבספר, תקראו ותבשלו ותאכלו ותלקקו את האצבעות, ואולי כך תמצאו אהבה, כמו מיכאל. אין מכשפה שאי אפשר לכבוש את בטנה במעט סוכר, ואין אדם שאי אפשר לכבוש את לבו בארוחה טובה. כשמבשלים באהבה מרגישים כמו באגדה - אולי יש פרפרים בבטן, אבל הדרך קלה והטעם נהדר והסוף תמיד טוב."

ארז כותב באתר שלו שכתיבה של ספר בישול חדש היא חגיגה ענקית עבורו וכל ספר שהוא כתב (ויש כמה) מסכם שנים של עבודה והדרכה של אנשים בבישול ובאפייה ומהווים עבורו דרך חיים. אני בהחלט יכולה להתחבר ולהוסיף שהספר הזה הוא חלק מהחיים שלנו בבית ואין לי ספק שהבת שלי שכבר מכינה ממנו דברים בעצמה תירש אותו בעתיד ותאהב אותו כמוני.

שלכם

חן

תגובות