דילוג לתוכן הראשי

הגדה הומוריסטית לפסח של עמותת "ילדים בסיכוי"


אם יש משהו שאני אוהבת במיוחד זה לראות את שולחן ליל הסדר ערוך עם בקבוקי יין, צלחות, סידור פרחים במרכז השולחן ושלל הגדות שהגיעו למשפחה שלנו ממקומות שונים. חלק מההגדות הגיעו בירושה מבית סבא, חלק קיבלנו במתנה וחלק קנינו בעצמנו. השנה החלטתי ליצור אחידות והרמוניה בהגדות ולרכוש לכולם את אותה ההגדה. 

אבל השנה חיפשתי הגדה שונה, לא מבחינת העיצוב אלא מבחינת הטקסט. חישפתי משהו קליל שיהיה כיף ומצחיק לקרוא מההתחלה ועד הסוף וככה מצאתי את ההגדה ההומוריסטית לפסח של עמותת 'ילדים בסיכוי' שמשלבת בתוכה הערות משעשעות ומצחיקות על ההגדה עם התייחסות לחיים שלנו כיום.

צילום מתוך אתר העמותה ילדים בסיכו


הרעיון שעומד מאחורי ההגדה הוא "מה נשתנה מאז ועד היום? עם ציטוטים מלאי הומור שכתבו בוגרי פנימיות ומתייחסים למה היינו עושים היום אילו היינו בני ישראל. הנוסח הרגיל של ההגדה נשמר, והציטוטים והאיורים יגרמו לכם לצחוק מסביב לשולחן החג. למשל: "ויוצאינו ממצרים ביד חזקה ובזרוע נטויה ובעזרת הוויז", "היינו עושים תמ"א לכל הפירמידות, מוכרים אותן ויוצאים ברווח גדול","היינו מזמינים אוכל בוולט במקום להסתפק רק במצות ומן"). 


מתוך אתר העמותה ילדים בסיכוי


למי שלא מכיר את העמותה אספר שהיא הוקמה ב -1986 ומאז שהיא עוזרת לילדים ומתבגרים שהוצאו מביתם ועברו לחיות בפנימיות ברחבי הארץ. הילדים והמתבגרים חווים קושי וכאב ומגיע להם סיכוי לחיים טובים יותר. העמותה תומכת בילדי הפנימיות שהגיעו לבגרות ועוזרת להם לבנות חיים חדשים בתחום הדיור, מלגות, סיוע נפשי ורגשי, הכוונה ותעסוקה, סיוע כלכלי, אוזן קשבת וחיבוק אוהב. 

את ההגדות תוכלו לרכוש במחיר של 20 ש"ח ליחידה כשאר כל ההכנסות מהמכירה הן תרומה מוכרת למען שיפור חייהם של הילדים.
לרכישה באתר - https://yeladim.org.il/portfolio-items/hagada
לרכישה טלפונית ומידע נוסף תוכלו לפנות אל דנה ברמן 054-5226065

חג שמח,
ליבי

תגובות