דילוג לתוכן הראשי

האתר החדש של הכלבה מיכאלה ג'ורג'יה- לעודד אנשים לאמץ חיות וכמה שיותר!


בפעם האחרונה שאלעד עשה סדר בתיקיות במחשב שלו, הוא מצא את התמונה הזו של מיכאלה. התמונה צולמה כמה ימים אחרי שהוא אימץ את מיכאלה הגורה. כמה רוגע וכמה שלווה אחרי מה שהיא עברה. 
בתמונה, מיכאלה גורה קטנה, בת חמישה חודשים עם קולר עדין מעמותת 'תנו לחיות לחיות'. קולר כחול שכזה, כנראה תרומה. והיא, ספק עייפה, ספק תשושה מהאנטיביוטיקה שנתנו לה בגלל הפציעות. היום, מיכאלה היא כלבה בוגרת בת שבע וקצת שנשארה עם אותן האנרגיות של כלבה בת שנה וחצי.


מיכאלה ג'ורג'יה צילום פרטי

כשאלעד התחיל לחשוב על אימוץ בעל חיים עוד לא היתה לו כרית, לא מיטה וכמעט אף פיסת מידע מה עליו לעשות עם הדבר החמוד הזה. היו לו רק המון כוונות טובות. לפי מה שהוא מספר, פעם הוא לא אהב כלבים ואפילו די פחד מהם. כן.. זה 'הסוד' הגדול שלו. הנביחות, האף הרטוב, השערות בכל מקום - כל אלה תמיד היו סיבות למה לא לאמץ כלב. 

באיזה רגע אישי לפני שבע שנים ומשהו הוא החליט להחזיר גם קצת טוב לעולם, ולא יכול היה להישאר אדיש למראה כל הפוסטים על כלבים נטושים שהציפו אז את הרשת. אלעד פנה לעמותת 'תנו לחיות לחיות' וביקש כלב קטן. כששאלו אותו למה קטן, הוא השיב בחיוך: "כלב קטן עושה קקי קטן". הוא פגש את מיכאלה והתאהב במקום. שניהם יצאו ממשרדי העמותה עם חיוך גדול והשאר היסטוריה. 

אלעד מספר שהצחיק אותו תמיד שאומרים שכלבים דומים לבעליהם, אבל היום הוא מגלה שהדמיון ביניהם רק הולך ומתחדד. "מיכאלה מסורה, עקשנית, רודפת צדק, אוהבת אדם, חברותית, חרדתית, מפונקת, יודעת בדיוק מה היא רוצה, אוהבת אוכל טוב אבל בעיקר - אמיצה מאוד, ואני עדין לומד ממנה המון מידי יום". 

אלעד, שעובד כאיש שיווק וצלם החליט זמן קצר לאחר האימוץ לפתוח למיכאלה (שזכתה בשם החיבה מיקה) עמוד פייסבוק ופרופיל אינסטגרם, בהם לאורך השנים ניהל קמפיינים בקידום ממומן שמטרתם להגביר עידוד לאימוץ בעלי חיים בעולם. את כל זה עשה בזמנו הפנוי וללא מטרת רווח. 


צילום מתוך אלבום פרטי

מה שהתחיל כמעין בדיחה או צחוק הפך לעמוד פעיל מלא בלייקים לכלבתו האהובה, בתגובות ובהודעות. לימים הפך לפרויקט חשוב עבורו, בו בכל פוסט ותמונה יש לוגו ומסרים שמטרתם, רובם ככולם, הגברת המודעות לחשיבות אימוץ בעלי חיים בעולם. "לפני שנתיים חבר שאל אותי, כמה אני מרוויח מכל הסיפור הזה. עניתי ששום דבר ושכל הדבר הזה הוא למען מטרה טובה. כבעל עסק אחד למשנהו הוא קרא לי "דפוק". התרגזתי. לא על איך שהוא קרא לי, אלא כי לא רציתי לערב כסף בעניין הזה שכל כולו מטרה טובה. 

"זה לא הרפה ממני שבועות ארוכים", הוא מספר, ויום אחד נפל האסימון. "האנשים יהיו הפרסומת!" צעקתי לעצמי בבית. "אני אבנה חנות אונליין, בה מגוון מוצרים, ובמקום או בנוסף לקמפיינים, הקונים יהפכו להיות המסר, ילבשו אותו ויפיצו אותו בצורה טובה ורחבה יותר". 


מתוך האתר של מיקה ואלעד


מתוך האתר של מיקה ואלעד
מתוך האתר של מיקה ואלעד

אלעד מסביר שכל הפרסומים שראה קודם לכן היו מזעזעים מידי או מעציבים מידי, כאלו שרק גורמים לך לרצות לגלול הלאה בפיד. "עלי אמנם זה השפיע אבל מחקרים מראים שרוב האנשים נשארים אדישים לפרסום מזעזע מידי, מפחיד מידי או מצחיק מידי למשל, אם נקביל את זה לעולם הפרסומות. רציתי שאנשים יראו את "האחרי" - כמה זה כיף שיש בן משפחה חדש בבית, כמה זה ממלא, את האתגרים שישנם, אבל הדבר החשוב מכל – לנסות להעביר להם את התחושה המופלאה של היכולת שלך להוציא בעל חיים מחיי מכלאה וכלוב ולהעניק להם חיים חדשים וטובים יותר".

השנה פינתה הקורונה זמן רב ומיכאלה ואלעד זכו סוף סוף להגשים את החלום ולבנות חנות אונליין הקרויה על שמה – MIKA GEORGIA. בחנות, איך לא, מגוון מוצרים ועליהם הדפסים הכוללים את המסר החשוב לעידוד אימוץ בעלי חיים וכמובן גם משפטים שמיכאלה אומרת ביום יום. "כן, היא מדברת" הוא ישר יוצא למתקפה מחויכת. באחד הטיולים למשל היא אמרה פעם: "Life is not a walk in the park. Well.. Actually it is.". שנינו צחקנו, ואני רצתי לרשום את המשפט הזה באוסף המשפטים שלה. "גם אני מדבר איתה, בעיקר בערב בסוף יום עבודה, ואני מספר לה דברים, אלא שבמקרה שלי היא פשוט מפהקת, מבקשת ליטוף בבטן ונרדמת". 

המטרה שלנו היא להפיץ את המסר לכמה שיותר אנשים ולהגיע כמה שיותר רחוק, וכמובן לתרום חלק מהרווחים לעמותה אחת או יותר שעוסקות בהצלה ובטיפול בבעלי חיים. "כבן אדם מיכאלה שינתה אותי במיליון מובנים ויותר. עבור רוב האנשים "זה רק כלב" ובשבילי היא הילדה שלי. אפשר להגיד שהיא אפילו הצילה את חיי פעם אחת (וביננו פעם אחת זה כל מה שצריך, לא?). היא המתנה הכי טובה שיכולתי לבקש לעצמי לחיים ואני מאחל לה ולי עוד המון שנים של ביחד." 

רוצים לעשות משהו טוב ולעזור להפיץ את המסר? תוכלו להפיץ את הכתבה, לעשות לייק בפייסבוק, להוסיף עוקב באינסטגרם וכמובן שתוכלו לרכוש בחנות המציעה חולצות ותיקים במגוון עיצובים מגניבים במחירים הוגנים. כנסו, בחרו את העיצוב שאהבתם ותצטרפו לקהילת החברים של מיכאלה. 
בברכת Be Cool. Adopt. 


אתר >> https://mikageorgia.com
פייסבוק>> https://www.facebook.com/welove.Mika.Georgia
אינסטגרם >> https://www.instagram.com/mikageorgia.official

תגובות