דילוג לתוכן הראשי

ספר הורות חדש של דורית חרמון- 'בשביל ההורות' הדרך להורות מאושרת, רגועה ובטוחה.


"הורות היא משימה פשוטה. כן, זה נשמע לכם ממש לא הגיוני, כי הורות היא משימה מורכבת מאוד. דילמות, התלבטויות, לעיתים תחושות שהילדים אינם מקשיבים לנו, וכל זאת לצד משימות החיים השוטפות וכמובן בלת"מים. ולכן לא אמרתי "קלה".
כי אין הורות קלה, אבל היא בהחלט יכולה להיות פשוטה יותר. אני מאמינה שאפשר להיות הורה סמכותי עם גבולות ברורים, הורה נחוש ועקבי, וגם הורה קשוב, אמפתי, מתייעץ, שואל ומתחשב בילד ובצרכיו". 

ככה מתחיל הספר 'בשביל הסמכות- הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה" שכתבה דורית חרמון, מנחת הורים. 

דורית כתבה את הספר בכדי להנגיש להורים את הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה יותר- ולהראות להם שזה די פשוט. הספר מותאם להורות של המאה הנוכחית עם האתגרים הקיימים ביום יום שלנו שלא היו קיימים אצל ההורים שלנו, ועלינו ללמוד להתמודד איתם. הספר אמנם מתבסס על השיטה האדלריאנית אותה דורית למדה ובה היא משתמשת בהדרכות הורים וצוותי חינוך, אבל הוא מביא לידי ביטוי את השיטה שהיא פיתחה שנקראת 'שיטת הסמכות'. 

אחרי שליוותה מאות הורים בקליניקה, בהרצאות ובסדנאות, וכמובן מהניסיון הפרטי שלה כאמא פיתחה דורית את "שיטת הסמכו"ת", שיטה המחולקת לחמישה צעדים- והם הפרקים הראשיים של הספר. השיטה מוסברת בשפה קלילה ויומיומית, כוללת דפי תרגול לעבודה עצמית וסימונים קבועים, ומותאמת לעומס הגדול שכולנו חיים בו. כדי להקל את הקריאה, כל פרק מסתיים בתרשים סיכום הנקודות העיקריות. 

הכל נמצא שם! כל האתגרים שאנו נתקלים בהם בתור הורים - יחסי אחים, יחסים חברתיים, איך לדבר עם הילדים על מין, וכן תשובות לשאלות נפוצות שמטרידות הורים, כגון הכנה למעבר דירה, התנהלות כלכלית בחופש הגדול, טיפול בחיות מחמד ועוד.

צילום: איריס אזולאי מזור

הספר הוא חצי מדריך חצי חוברת לעבודה עצמית, כרוך בספירלה לשימוש נוח, עם מקומות לכתיבה, סיפורים אישיים של דורית מהטיפולים ומחיי הפרטיים-דוגמאות שמטרתן להבהיר שאתגרי ההורות דומים אצל כולנו.


את הספר אפשר לקרוא בפעם אחת כספר הדרכה, או לבחור פרקים. אפשר להתנסות בתרגילים שמעניינים ולדלג על אחרים, לקרוא ביחד או לבד., או בקצב איטי; אפשר להתנסות בתרגילים, או לדלג עליהם - הבחירה היא שלכם. ההמלצה היא לקרוא לתרגל בכדי להטמיע את הנושא ולחוות תהליך מעמיק ומשמעותי. וכמובן לשמור את הספר לכל מקרה שלא יקרה- כמו ספר של עזרה ראשונה להורות!

את הספר תוכלו לרכוש ישירות דרך דורית :http://bit.ly/39Ap24b

תגובות