דילוג לתוכן הראשי

"מבוסס על סיפור אמיתי" ספרה החדש של רות לקס

 

אנחנו אוהבות לקרוא ספרים, בעיקר כאלה אמיתיים שמבוססים על סיפור אמיתי. כשקיבלנו לידינו את הספר "מבוסס על סיפור אמיתי" נדלקנו כי הבנו שיש פה מעבר לסיפור רגיל. 

ובאמת מדובר פה בהרבה יותר מסיפור אלא על סוג חדש של כתיבה מודרנית. בספר יש שירים שכתבה רות לקס - שירים מתוך הנפש הנותנים לאדם הקורא אותם כלי התמודדות שיסייעו לו לעבור את המדבר איתו הוא מתמודד באמצעות אותם שירים. בנוסף לשירים הברורים לקריאה ומחברים אותך לעולמה של רותי אבל משאירים אתכם בעולם שלכם - יש גם שאלות ישירות מעוררות מחשבה. 

בהתחלה קצת הופתענו, אנחנו לא רגילות לספרי שירה ואם כבר ספרי שירה, אנחנו לא רגילות לספרי שירה שמאתגרים את הקוראים ושואלים אותנו אחר כך שאלות אישיות ולאן השירים לקחו אותנו. אבל ברגע שמצאנו זמן לשבת, לקרוא שיר ולענות על השאלות- מצאנו את המקום שלנו בסיפור, יותר נכון במקבץ השירים. 

את הספר יצרה רות בתחילת תקופת הקורונה, תקופה בה היא עצמה התמודדה עם משבר אישי של פרידה מזוגיות ארוכת שנים והסתגלות לחיים חדשים. השירים שמופיעים בספר הם השירים האישיים שלה ודרך ההתמודדות שלה עם המשבר האישי שעברה בזמן שכל העולם עובר משבר, ודרך השירים והשאלות היא מעבירה בדרך מיוחדת את הקורא דרך התהליך שעברה באופן אישי מתחושת התהום לעבר החמלה, התקווה, הבית והאהבה .

צילום יח"צ 

השירים שלה פשוטים ודווקא הפשטות הזו היא זו שנוגעת ומרגשת כל אחד מקוראי הספר, בכל שיר ניתן למצוא ולחשוף את הדקויות הקטנות של החיים וכל אחד מהשירים שלה ובעיקר השאלות האישיות שגורמות לחשוב יוצרות הזדהות עמוקה עם הקורא. האלות שהיא צירפה הן לא שאלות סתם אלא שאלות מנחות לכל אחד מהשירים והן מאפשרות לקורא התבוננות פנימה, נגיעה בנקודות נשכחות בנפש, בחינה עצמית והכרות עם רגשות וזוויות אישיות נחבאות מן העין. כשהמטרה היא להבין, להכיר, להשלים איתם ולהמשיך הלאה. 

ואין כמו להתמודד עם תהליך, להבין להכיר להשלים ולהמשיך הלאה! ואם זה נעשה תוך קריאה של ספר שירים ופרגון לכותבת שלו אז עוד יותר. הספר הוא מתנה מצוינת, כנה ואמיצה לחברים קרובים או בני משפחה ויכול לשמש גם ככלי יעיל למטפלים ויועצים בסדנאות. 

רות לקס היא לא סופרת חדשה, היא כותבת סופרת ועורכת ספרותית וגם יועצת חינוכית שספרי הפרוזה שלה, שבכולם שלובים מרכיבים מעולם הטיפול המעשי, זכו לחשיפה והתעניינות גדולה בארץ.
ספריה הקודמים הם: "עד שתגיעי למקומה", "אנשים שצריך לשכוח" ו – "תמיד היית כזאת". והם נכנסו לראש הרשימה שלנו לאחר ספר השירים הזה!

תגובות