דילוג לתוכן הראשי

מתנות מיוחדות לחגים- כלי קרמיקה מעוצביםלקראת החגים שמתקרבים אלינו בצעדי ענק (עוד פחות שבועיים נחגוג את ראש השנה, לידיעת כל המנמנמים והמנמנמות למיניהם...) התחלנו כבר לחפש ברשת מתנות לחג. זה לא באמת משנה לנו אם אנחנו מתארחות או מארחות או אם בכלל יהיה סגר ונמצא את עצמנו רק עם המשפחה הגרעינית שלנו, אנחנו קונות מתנות לחג! 

מתנות זה תמיד כיף לקנות ולמתנות לחגי תשרי יש הרגשה מיוחדת, חדשה- לרכוש עבור מישהו או מישהי מתנה לתחילתה של שנה יהודית חדשה הבאה עלינו לטובה! בין כל החיפושים שלנו נתקלנו בכלי הקרמיקה שמעצבת הדר טלמור מלאך תחת המותג HM. CERAMICS.

תמונה אחת של ספלים לבנים גדולים עם ידית מוזהבת ופוסט הכל שאלה פשוטה בסגנון של "אהבתם? מה תרצו לשתות בהם?" צדה את עינינו ונכנסו לגלות עוד. קודם כל השילוב של הלבן והזהב הקסים אותנו, העבודה המדויקת והפשטות היפה של הכלים ושל השאלה שיוצרת הזמנה לשתות.

 צילום מתוך הפייסבוק של HM.CERAMICS

קראנו קצת וגילינו שהדר מעצבת כלים שימושיים באובניים (ושתדעו לכם שזו עבודה לא קלה בכלל!), לאחר מכן היא מלטשת את העבודה ביד, צובעת ומוסיפה איורים קטנים אך מדויקים כמו ידית זהב או לב במרכז הכלי- פשוט, קטן, סמלי אבל מוסיף כל כך המון והופך את הכלי לכלי הקסום שהוא בסוף התהליך.

צילום מתוך הפייסבוק של HM.CERAMICS

ואכן השילובים הפשוטים הם מה שהקסימו אותנו לאורך כל השיטוט בדף שלה והסתכלות בתמונה. קערות מחמר שור עם לב עדין, ספלים עם ידיות מוזהבות, אפילו קומקומים כמו של פעם. עדים, פשוט, מעוצב להפליא וקסום. 


לפי הדר כל כלי שיורד מהאובניים הוא סוג של ״טיוטה״ לכלי הסופי שהוא יהיה. נכון, העיצוב נעשה באובניים עצמן אבל הוא עיצוב כללי ועכשיו הוא מוכן לידיים המוכשרות של הדר שיעשו בו פינישים נוספים ודיוקים אחרונים וכמובן יוסיפו את הטאצ' האישי שלה.

לתהליך הגילוף בחמר יש שם מקצועי – trimming - והוא נעשה באמצעות סכין ייעודית, חדה למדיי והוא חלק בלתי נפרד מהיצירה של הכלים. כשהכלי יורד מהאובניים ועובר לשלב הגילוף הדר לוקחת בחשבון את השימושיות שלו- המטרה שלשמה הוא נועד אם כוס או קערה להגשה ואכילה או כלי לקישוט, את הצורה בה יונח על גבי המשטח בכדי שיהיה יציב ויעמוד במלוא תפארתו וכמובן שיהיה לו גימור אסתטי. לאחר מכן נכנסים הכלים לשרפה בתנור ויוצאים לעיצוב סופי של צביעה וליטושים אחרונים (הוספת גלזורה להברקת הכלי ושריפה נוספת למשל) עד שנוצרים הכלים שאתם רואים בתמונות. 

מהפוסטים האחרונים של הדר אפשר לראות שממש בקרוב יוצאת קולקציה חדשה לחגים וזה מחזיר אותנו למטרה שלנו- קניית מתנות לחגים! כלי או סט כלים של הדר בהחלט יעשו את העבודה ויפתיעו את המארחים במתנה מקורית ושימושית!


צילום מתוך הפייסבוק של HM.CERAMICSתגובות

הוסף רשומת תגובה