דילוג לתוכן הראשי

פיקה- המאפייה השוודית הראשונה במזרח התיכון


אם אתם בדיאטה, כדאי שתמשיכו להמלצה הבאה. 
אם אתם מאלה שלא אוכלים סוכר לבן או קמח לבן או שחלילה נדבקתם בקורונה ואין לכם חוש טעם- באמת שההמלצה הזו לא עבורכם.
אבל אם אתם ממש אבל ממש אוהבים מאפים טריים ולאתגר את בלוטות הטעם שלכם ולפנק את עצמכם במשהו טוב ששווה את הקלוריות- את ההמלצה הזו אתם חייבים לקרוא!
הסתובבנו בכיף בנמל תל אביב (כמובן, שהיינו עם מסיכות) וכמו בסרט מצויר התגנב אלינו ריח של מאפים טריים, ממש יכלנו לראות את השובל של הריח יוצא מתוך מאפייה קטנה והרגשנו כמו הדמויות בסרט שהאף שלהן נמשך לריח והן מרחפות באוויר עד אליו. בפועל אחרי שהרחנו את הריח המופלא החלטנו לאתר את מקור הריח וככה הגענו ברגל ולא מרחפות באוויר אל מקום קסום שהוא בעצם מאפיית  'פיקה'(מבטאים עם פ' רפויה) - מאפייה שוודית בתל אביב.
ולא, זה ממש לא דומה ואפילו מעליב לקשר את זה למאפים המעובדים שאתם קונים באיקאה כי ברגע שאכלנו את המאפים פה הבנו שלשבדיה לא רק חסר, אלא יש לה במה להתגאות ולהשוויץ וכדאי שכולם ידעו ויכירו.
המאפייה הקטנה שהריחות הנישאים ממנה, הם רק הכנה לטעם מושלם של מאפים ולחמים!


'מתוך הפייסבוק של 'פיקה

כמובן שרצינו לטעום את הכל אבל אנחנו כבר למודות ניסיון כך שעברנו בעין על כל מה שיש שם ואז עשינו חישוב מה נאכל הפעם (והרי נחזור לשם במהרה לטעימות נוספות) והחלטנו הפעם הזו לנסות גם מאפה מלוח וגם מאפה מתוק. כך יצא שהתפנקנו לנו במאפה מלוח ממולא בגבינות ובתוספת תרד ובמאפה מתוק עם פיסטוק שאלוהי זו הגדרה עדינה עבורו.
גם בשתייה החלטנו להיפתח לדברים חדשים ומסתבר שהשבדים חזקים במיצים טבעיים מיוחדים כך שהזמנו שני סוגי מיצים טבעיים ללא תוספת חומרים משמרים, האחד בטעם תפוח עם מנטה וג'ינג'ר והשני תפוז עם גזר, מנגו ודלעת- לרגע נחרדנו מהשילוב אבל תאמינו לנו שזה אחד המיצים היום טעימים שתשתו. מסתבר שמדובר במיצים שוודיים מקוריים ומסורתיים, וגם מאוד טעימים ובריאים כך שזה מאזן את המאפים אם אתם ממש רוצים לגרום לעצמכם להרגיש קצת יותר טוב.
אם עד עכשיו, הינו בטוחות שהארוחות באיקאה (שהיו פחות לטעמינו, בלשון המעטה) מסמלות את שוודיה ואפילו התבאסנו בשביל העם הזה שזה האוכל המסורתי שלהם ואתם כמונו- תהיו בטוחים שתופתעו לטובה!'מתוך הפייסבוק של 'פיקה


הבצק מושלם, הטעמים מדויקים, המיצים היו מעולים מרעננים ולא מתוקים מדי וכל בלוטות הטעם שלנו עבדו אקסטרה ורק ביקשו עוד! הינו די מופתעות לגלות שהם שם כבר שנתיים ורק עכשיו גילינו אותם אבל מה שבטוח שעכשיו כשגילינו, נחזור והרבה! 
ויש עוד שני סניפים, לצערנו נכון לעכשיו רק בתל אביב ( בשכונת מונטיפיורי ובצפון הישן) ובקרוב בירושלים.

תגובות