10 טיפים למעבר דירה בפסח ובכלל

כמישהי שעברה דירה עשר פעמים בעשר שנים (כן! קראתם נכון! זו לא טעות) אני יכולה להעיד באופן אישי עד כמה בחירת המוביל משפיעה על יום המעבר. כל מי שעבר דירה שיום המעבר הוא היום הכי לחוץ בשנה, הכי עמוס ותמיד תמיד תמיד משהו משתמש בו.

שיהיה מעבר מוצלח! צילום Erda Estremera מאתר unsplash
שיהיה מעבר מוצלח! צילום Erda Estremera מאתר unsplash

וכדי להימנע מתקלות ושיבושים ועם הגעת עונת מעברי הדירה, הבאנו לכם את מיטב הטיפים למעבר קל ומוצלח מ"יגל הובלות" בניהולו של יגל בלילטי מרחובות

קבלו 10 טיפים למעבר דירה מוצלח

1. שימרו תיעוד של כל ההתכתבות עם המוביל - אם אין לכם מסמך מפורט המתאר כמה ארגזים אתם מעבירים, כמה ארונות צריכים פירוק, מה השעה שבה מגיעים המובילים, וודאו כי כל מה שסיכמתם עם המוביל ישמר בכתב במייל או בוואטסאפ כדי שלא תופתעו בסוף היום ההובלה.

2. וודאו כי למוביל יש ניסיון בפירוק והרכבה של רהיטים. לא תרצו לגלות בדירה החדשה שהארון הורכב בצורה עקומה ושהמיטה פתאום לא מתחברת ועכשיו אתם צריכים להוציא כסף לא מתוכנן על רכישת רהיטים חדשים.

3. כולם רוצים קרטונים חדשים וחזקים למעבר דירה אבל אלה עולים בין 3 שקלים ל-7 שקלים (תלוי בגודל הארגז). עדיף למצוא ארגזים משומשים או חדשים בקבוצות מסירה ברשתות החברתיות או אפילו בחנויות בקניון. תופתעו לגלות כמה נדיבים יכולים להיות בעלי החנויות אם מבקשים מהם לשמור קרטונים.

4. וותרו על עטיפות הפלסטיק והפצפצים ועיטפו דברים שבירים בבד. למה לקנות פצפצים מיותרים כשאפשר לעטוף דברים שבירים במגבות, סדינים או חולצות? מעבר לחיסכון בעלויות, גם תתרמו תרומה גדולה לשמירה על איכות הסביבה.

מיסרו לתרומה כלי בית שאינם בשימוש צילום:Brooke Lark מאתר Unsplash
מיסרו לתרומה כלי בית שאינם בשימוש צילום:Brooke Lark מאתר Unsplash

5. אל תחכו לרגע האחרון כדי לארוז - התחילו לארוז את הבית לפחות שבועיים מראש. כדי להספיק ולארוז במהירות תוכלו לעשות מסיבת אריזה לחברים ובני משפחה. הם יגיעו לעזור באריזות ועל הדרך יוכלו לקחת לעצמם חפץ או פריט לבוש שהם לא אוהבים. תשימו ברקע מוזיקה מקפיצה ותראי איך האריזה הופכת לכיף גדול! לא רוצים לשבור את הראש עם אריזה ופירוק, תוכלו להזמין חברה מקצועית שתעשה את זה, כמובן שזה יעלה יותר אבל יחסוך לכם הרבה כאב ראש.

6. מיינו חפצים לפני המעבר - אל תארזו חפצים ישנים ודברים שאינם בשימוש רק כדי למסור אותם אחרי המעבר. חבל על המאמץ! כשאתם אורזים הכינו מראש ארגז לתרומה וארגז עבור חפצים שבורים או מקולקלים. תופתעו לגלות באיזו מהירות שני הארגזים האלה יכולים להתמלא. למעשה, למיון חפצים לפני המעבר יש שני יתרונות גדולים: היתרון הראשון, הוא כמובן חיסכון בעלויות כי מובילים פחות ארגזים. היתרון השני הוא צמצום החפצים בבית והיתרון השלישי הוא כמובן תרומה לקהילה.

7. פתחו יומנים וקבעו תאריך להובלה כמה שיותר מוקדם. עוברים דירה בחודשי הקיץ? כדאי שכבר בפסח תתחילו לאסוף הצעות מחיר ממובילים. זה נשמע לכם מוזר ומאוד רחוק, אך למעשה בעולם ההובלה בימי הקיץ והחופש הגדול עולה הביקוש למעברי דירה והתאריכים ביומנים מתמלאים ממש מהר. נכון, תמיד אפשר למצוא מישהו פנוי בדקה התשעים אבל אז קיים סיכוי גדול שמחיר ההובלה יהיה גבוה יותר מהמקובל.

יגל בלילטי אלבום פרטי
יגל בלילטי אלבום פרטי

8. ביטוח ואחריות - אל תתביישו לשאול אם למוביל יש אחריות על העובדים וביטוח על הציוד שמעבירים. במקרה של נזק בגוף או ברכוש חשוב שאתם כמזמיני ההובלה תהיו מוגנים מבחינה חוקית. אל תסמכו על משפטים כמו "יהיה בסדר" או "אל תדאגו, החברה שלי עשו כבר אלף הובלות כאלה". אתם אף פעם לא יודעים מה יקרה בהובלה שלכם.

9. אופטימיות היא שם המשחק. נכון, יום המעבר הוא יום קשה ולא פשוט ולכן ככל שתשמרו על אופטימיות, כך הוא יעבור יותר מהר. נסו לצפות מראש תקלות כגון: איחור בהגעת צוות ההובלה, פקקים בדרך, הורדת פריט במנוף או במדרגות כי הוא לא נכנס במעלית כפי שחשבתם, או שבירה של איזו צלחת חרסינה. ככל שתדעו לצפות את השיבושים, כך תדעו תגיבו להם בקלות יותר, אם וכאשר יתרחשו.

10. טיפים לעובדים - נהוג בתחום לתת טיפים לכל אחד מאנשי הצוות שעזרו בהובלת הדירה. המחירים נעים בין 50 ש"ח לעובד ועד 200 ש"ח לעובד. אך מתן הטיפ תלוי אך ורק בכם. אם החלטתם לתת טיפ הקפידו שישקף את מורכבות ההובלה, האדיבות והיעילות של הצוות. ומה לגבי אוכל ושתיה? כאשר המובילים מגיעים אליכם הם רוצים לתקתק עבודה ולהמשיך את הדירה הבאה. יחד עם זאת, יהיה לכולם נעים יותר אם תניחו עבורם במטבח שתיה קרה וצלחת עם כיבוד קל כמו פירות או חטיפים. הציעו להם לעשות הפסקה קלה ולאכול, הציעו להם לשתות.

בין אם אתם עוברים מבית פרטי לבניין מגורים, בין אם אתם עובדים מהעיר אל הקיבוץ - דעו שכל סוף הוא התחלה חדשה ומרגשת!

יגל הובלות, פניות בוואטסאפ בלבד ! (אהה, כן, יגל הוא חירש אבל זה ממש לא עוצר אותו)
במספר 054-5211659

שלכם,
ליבי, צוות TRYILE

יגל בלילטי אלבום פרטי
יגל בלילטי אלבום פרטי
פרסומת + כיתוב
רוצים שנכתוב על העסק שלכם,

ספרו לנו עליו בטופס הבא:

פוסטים אחרונים:
Tryile
פוסטים קשורים
דילוג לתוכן