חופשת פורים, 9:45 בבוקר, במקום לריב על המסך הקטן אני משדלת את הבנים ללכת לקולנוע.

לאחר בדיקה קצרה גילינו שהסרט KING מציג ב 10:30 בבוקר ואם נתארגן מהר עוד נספיק לקנות כרטיסים. כשקראתי על מה מספר הסרט גיליתי שמדובר במסע של שני אחים, אינס ואלכס, שעושים הכל כדי להחזיר את גור האריות הקטן אל אפריקה הרחוקה.

העלילה

כבר בתחילת הסרט, כתוביות הפתיחה מספרות לנו באיורים וציורים איך הוריו של קינג נהרגו בידי ציידים והוא הוברח לצרפת בתוך מזוודה צהובה.

לא ברור בדיוק מה קרה ואיך, אבל הוא מגיע אל חדרה של אינס באישון לילה. אינס היא נערה יתומה מאם, עם אח מעצבן, אבא שנמצא מעבר לים ואמא חורגת, לואיז, שמנסה להיות אמא טובה אבל נכשלת נחרצות.

היא מתבגרת טיפוסית הכועסת על העולם שמצליחה למצוא חום ואהבה אצל גור אריות חסר אונים.

היא גומלת בליבה החלטה להחזיר את גור האריות אל מולדתו, אפריקה הרחוקה. חשבתי לתומי, שסצנת הגילוי בה מתרחש המפגש בין השניים, תהיה הומוריסטית יותר (בכל זאת סרט ילדים) אבל היא היתה די סתמית ומאכזבת. סימן רע לבאות.

ככל שהעלילה התקדמה אינס ואחיה אלכס עוברים הרפתקאות שונות בדרך אל סבא מקס שנמצא בעיר מרוחקת. כשהם סוף סוף מגיעים אליו, הם מגלים שמה שהם ידעו עליו קודם שונה מאוד מהמציאות.

הוא מצטרף אליהם וכנראה כחלק מהניסיון לכפר על שנים של היעלמות עושה ככל יכולתו כדי לעזור להם להציל את קינג.

הבריחה מהשוטרים הובילו את השלישייה למקומות שונים ברחבי צרפת עד שלבסוף הם מוצאים את עצמם באחד הנמלים, נפרדים מקינג שעלה על סירה לעבר אפריקה הרחוקה. כן, הרסתי קצת את הסוף אבל הוא די היה ידוע מראש ,כי מדובר בסרט לילדים.

מה אמרו הילדים?

לי היה נדמה שמי שביים את הסרט כיוון דווקא לצופים בגיל ההתבגרות. זוויות הצילום והדיאלוגים בין הדמויות היו קשים מדי לילדים שלי. בן ה- 9 שלי שאל אותי באמצע הסרט למה הסרט נראה ככה (על המסך ראו קרני שמש מסנוורות את הקרקע) ועניתי לו שזה כדי להדגיש את המקום בו נמצאת אינס.

בסצינה בה אינס מחלצת את קינג מידי השוטרים, הבן הקטן שלי (בן 6) התחיל להתייפח בקולי קולות. ניסיתי להרגיע אותו בכל זאת יש אנשים נוספים באולם והבטחתי שיהיה לסרט סוף טוב אבל הוא אמר שזה ממש מעציב אותו והוא לא רוצה שיקרה משהו רע לקינג.

בסופו של דבר כשיצאנו מההקרנה, הבן הקטן אמר שהוא לא ימליץ על הסרט והבן האמצעי אמר שהיה נחמד אבל לא יותר. אולי אם הייתי לוקחת את המתבגרת שלי איתנו, היא היתה נהנית הרבה יותר מהצילום והעלילה.

לרב אנחנו יוצאים מסרטים עם התלהבות ורצון להמליץ גם לחברים ובני משפחה, אבל נראה שהפעם זה לא המקרה.

הסרט קינג מוקרן בבתי הקולנוע של הוט סינמה ברחבי הארץ עם דיבוב בעברית.

שלכם,

ליבי ברגמן

 

 

פרסומת + כיתוב
רוצים שנכתוב על העסק שלכם,

ספרו לנו עליו בטופס הבא:

פוסטים אחרונים:
Tryile
פוסטים קשורים
דילוג לתוכן