דילוג לתוכן הראשי

לקראת הקיץ יאלי הוד רוקחת פתרונות טבעיים לטיפול בכוויות שמשמי מאיתנו לא נשרפת בשמש מידי פעם? כולנו יודעות שזה מסוכן, כולנו יודעות שזה לא בריא לעור, כולנו מודעות לכך שאת המחיר, אנחנו נשלם בקמטים, נמשים ופיגמנטציה אבל, לפעמים, אנחנו כל כך רוצות להיות שזופות לקראת הקיץ שאנחנו לא מורחות קרם הגנה ו"נשרפות" בכוונה. 

אבל אנחנו משלמות מחיר כבד עבור השיזוף הזה ואני כמובן מדברת על הכוויות והאיזורים האדומים שמרגישים שורפים וכואבים כשרק מסתכלים עליהם. הרשת מלאה בעצות, בפתרונות טבעיים ובתרופות סבתא לטיפול בכוויות שמש. 

שמנים אתריים, צילום: סיגל לנדהיים

עבור כל אלה שסובלות מכוויות שמש, פנינו אל יאלי הוד העוסקת ברוקחות טבעית והיא נתנה לנו טיפים לטיפול בבעיה:
עשי מקלחת או אמבטיה קרה כדי לקרר את העור ה"בוער". 

לתוך מי האמבטיה תוכלי להוסיף אחד מהדברים הבאים:
* כוס של חומץ תפוחים כדי לסייע באיזון ה- pH של העור ולזרז את החלמתו.
* כוס של שיבולת שועל המועילה במיוחד כשהעור מגרד בגללל הכוויה.
* חצי כוס של סודה לשתיה כדי להקל על גירוי והאדמומיות.

שמנים אתריים, צילום סיגל לנדהיים

חשוב להימנע משימוש בסבון מבושם או בתכשירים המכילים אלכוהול ובשמים במי האמבטיה, מכיוון שהם עלולים לייבש את העור עוד יותר.

השתמשי בקרמים המכילים אלוורה כדי להרגיע את העור. חלק ממוצרי האלוורה מכילים גם לידוקאין, חומר הרדמה שעשוי להקל על כאבי כוויות שמש.

שתי הרבה מים או מיץ. העור יבש וחסר נוזלים, השבת נוזלי הגוף האבודים תעזור לעור להחלים מכוויות השמש מהר יותר (שתיה מרובה תעזור לך למנוע מכת שמש והתייבשות).

מרחי חלב קריר (לא קר) בעזרת מטלית נקייה על העור. בנוסף להשפעה המטיבה שיש לטמפרטורת החלב, לחלב ישנן תכונות המשככות את כאבי הכוויות.

מרחי תה חלוט טרי (לאחר קירורו) באמצעות מטלית נקייה. החומצה הטאנית שבתה מנדפת את החום מהעור הלוהט ומסייעת בשיקום איזון ה-pH שלו. עלי נענע יוסיפו לתה אפקט קירור נוסף.

במלפפונים ישנם נוגדי חמצון טבעיים ותכונות משככות כאבים. קררי מלפפונים, רסקי בבלנדר כדי ליצור מחית אחיד ומרחי על האזורים הכואבים.

ערבבי קמח תפוחי אדמה או קורנפלור במים עד ליצירת משחה אותה ניתן למרוח על העור. העמילנים שבקמח ירגיעו את הצריבה.

כמובן שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם כווית שמש, היא פשוט להתמרח כמה פעמים בקרם הגנה מהסיבה הפשוטה שפעם אחת לא מספיקה בכדי להגן על הגוף. אם כבר נכווית, הקפידי לטפל בעורך מוקדם ככל האפשר ובתכשירים טבעיים שרקחת בעצמך, ולא בתכשירי הטיפוח התעשייתיים. 

תכשירי טיפוח שאינם טבעיים מכילים בשמים, אלכוהול וכימיקלים נוספים העלולים להזיק יותר מאשר להועיל במצב של כוויות שמש.

את כל חומרי הגלם תוכלי להשיג באתר של יאלי הוד ליצירת מוצרי טיפוח טבעיים www.yalihod.co.il 

יאלי הוד צילום רעות אשכנזי


תגובות