דילוג לתוכן הראשי

עדי פרבר מאמן אישי ועסקי ומפתח השיטה 'הופך את האחר שלך ליתרון'כולנו מכירים לפחות מאמן עסקי אחד ושמענו (או התנסנו) בשיטה כזו או אחרת של אימון אישי או עסקי. אז כשעדי פנה אליי וסיפר לי על השיטה שהוא פיתח אני מודה שהיתי די סקפטית. אז החלטתי להתקיל אותו בשאלות כדי לראות במה באמת מדובר, והאמת? אותי הוא הפתיע. עכשיו תחליטו אתם:


צילום: יניב דרוקר 


מה הוביל אותך לפתח את השיטה שכן יש הרבה שיטות בחוץ?

השיטות שמלמדים בבתי הספר לאימון אישי הן סוג של שטאנץ. מלמדים אותך איך להעביר סדרה של 12 מפגשים שנקראת "תהליך אימון אישי”. אבל מהר מאוד למדתי בפרקטיקה שהחיים האמיתיים ואנשים בפרט, מורכבים יותר. כל אדם הוא שונה, זה גם אומר שיש דרך אחרת לאמן אותו – דרך אפקטיבית לרתום ולהשפיע עליו לטובת הצלחת השינוי. זאת אחת הסיבות שקראתי לשיטת האימון שלי DIB –different is the NEW better מתוך אמונה שמה שאחר בנו זה היתרון להצלחה.

בהמשך עברתי הכשרה על מערכת אבחון ואימון בינלאומית Accumatch שהתחברה כמו כפפה ליד עם שיטת האימון שלי. האלגוריתם שלנו מתחקה אחר דפוסי החשיבה של האדם בעקבות למענה על שאלון אונליין, ממפה ומזהה אותם באופן מבוסס מדע, אובייקטיבי ומדויק.

באמצעותה אני יודע עוד לפני ההיכרות עם המתאמנים - איך הם חושבים? איך הם פועלים? כיצד מתבצעים תהליכי החשיבה שלהם? אנחנו מזהים את ההטיות האישיות במוח וזה מייצר בהירות מידית על כל נקודות העיוורון שצריך לתת מענה כאשר עושים תהליך שינוי או יוצאים להגשים מטרה.

מי קהל היעד?

אמרתי דיפרנט? אז באמת השונות זה אחד המוטיבציות הגדולות שלי וזה מתבטא גם בקהל היעד. אני עובד חצי שבוע בקליניקה פרטית עם אנשים שרוצים לעשות שינוי בחיים, עם בעלי עסקים במסגרת תהליכי אימון עסקי וגם הרבה אמנים מגיעים אלי ובשאר הימים אני מלווה חברות וארגונים, צוותי עבודה, מנהלים ומנכ"לים.

עם כולם ללא יוצא מן הכלל אני עובד בעזרת מערכת האבחון, וע"פ התוצאות שמתקבלות מתאים לכל אחד את תהליך האימון באופן שמותאם לו אישית.

למי אתה ממליץ לבצע את זה ובאיזה שלב?

אני מאמין שזה נכס לכל בן אדם באשר הוא – הזדמנות לקבל מודעות עצמית מבוססת מדע. אנחנו קוראים לזה 'אינטליגנציה התנהגותית' כי זה בעצם משקף ומסביר במדויק את ההתנהגויות של האדם.

יחד עם זאת, אני יודע שמרבית האנשים משקיעים בעצמם בעיקר שהם בשעת משבר וזה ללא ספק כלי שעוזר לקבל החלטות אפקטיביות ולצאת מפרשת דרכים. האבחון מגיע בשלב הראשוני מאחר וזה מספק בהירות על השינוי שיש לעשות, גם לאדם וגם לי כמאמן אישי ועסקי. הוא גם חוסך את ה-4/5 מפגשים של היכרות ומאפשר מיד לצלול לעומק תהליך האימון.

האם בחברות וארגונים זה משהו שעומד בפני עצמו או כחלק מתוכנית ליווי?

האבחון תמיד עומד קודם כל בפני עצמו ולא מחייב ליווי של תהליך אימון אישי. בין אם זה חברה או אדם פרטי.

חברות מפיקות מתהליך האבחון מידע עצום על המנהלים, העובדים והחברה שלהם. אנחנו ממש ממפים את התרבות הארגונית שלהם. גם בקליניקה הפרטית נתחיל מאבחון ופגישה חד פעמית לשיקוף התוצאות תוך כדי שיח אימוני והכוונות ראשוניות.

הליווי והאימון זה אופציה לקחת ולקדם תהליכים ושינויים בתהליך מסודר עם כלים מקצועיים וליווי אישי איתי בהתאם לתוצאות האבחון שקיבלנו. כשנסתכל יחד על המפה נדע אם בן אדם בכלל צריך תהליך אימון אישי מלא. אולי הוא יכול לסייע לעצמו או שצריך מספר סשנים נקודתיים. לפעמים גם נגלה שהוא בכלל לא בשל לאימון וחבל על הכסף והתסכול גם של המתאמן וגם של המאמן.

מה המטרה/יעד שלך?

ואוו שאלה טובה. אגב, באבחון יש קטגוריית דפוסים שמתייחסים לכמה בן אדם מונע ממטרות וקטגוריה נוספת שמשקפת איך הוא יוצא להגשים אותם. זאת אחת הסיבות שהבהירות שמתקבלת מהאבחון מייצרת פריצת דרך מאוד מהירה.

ובקשר אליי, המטרה שלי היא להכשיר מאמנים ומטפלים נוספים בישראל באימון Accumatch ושימוש במערכת המהפכנית הזאת. היא פעילה במעל 15 מדינות בעולם והגיע הזמן שגם בארץ יכירו אותה יותר. הזמן והיכולת שלי לקבל לקוחות חדשים מוגבלת.

זאת גם שליחות עבורי להפוך את האימון בארץ למקצועי יותר ומבוסס אבחון מהימן ולא סובייקטיבי ובשימוש של ידע ממדעי המוח. זה אבסורד שמאמנים מתיימרים לעשות שינוי בחיי אנשים מבלי להבין איך המוח של הלקוחות שלהם עובד. הם ממוקדים בשיטה ובאג'נדה שלהם ולא במה שבאמת יעשה שינוי אצל האדם.

ולשאלתך בטלפון על הייחוד מול אבחונים אחרים כמו שאת עשית. נכון, יש מגוון של אבחונים אבל Accumatch הוא ללא ספק חדשני ויוצא דופן. לא מדובר בשאלון סובייקטיבי שסוכם את התשובות שלך על עצמך, כפי שאתה תופס את עצמך. וגם לא מדובר באופי או אישיות שהם קבועים.

השאלון שלנו מבוסס מדעי המוח ושיטת Nlp והוא היחידי היום בעולם שמזהה דפוסי מחשבה והתנהגות שמשפיעים על התוצאות והחוויה שלנו. הבשורה הטובה שהם גמישים וניתנים לאימון ושינוי. הם בסך הכול הרגלים שהשתרשו בנו והפכו להיות אוטומטיים, גם כשהן לא מקדמים או משרתים אותנו.

אנחנו גם לא מקבעים אנשים כמו שאלונים אחרים. אף אחד לא משתייך לסוג או טיפוס אישיות גנרי. זה שטחי ולא באמת תורם. כך גם בהיבט התעסוקתי הגישה שונה לחלוטין. אנחנו לא מתיימרים להציע לבן אדם מה לעשות. בטח לא להגיד לו למה הוא לא מתאים.

אנחנו נשקף לו את דפוסי החשיבה שלו והוא יחליט בעצמו אם למצוא משרה שתתאים לו, כך שהסיכוי שהוא יהיה במוטיבציה ויתפתח בה לאורך זמן יהיה גבוה. או לחילופין יבחר לעשות שינוי בדפוסים כדי להגשים את החלום או המטרה שלו בקריירה. לפעמים בוחרים לשנות. לפעמים בוחרים לקבל.

אבל קודם כל חייבים להשיג מודעות עצמית ולרכוש אינטליגנציה על ההתנהגויות הלא מודעות שלנו.

לפרטים נוספים פנו לעדי: info@dib.co.il / 054-2321933
לפרטים נוספים על מערכת האבחון והאימון הבינלאומית Accumatch, לחצו כאן!
שלכם,
חן 
תגובות