דילוג לתוכן הראשי

איך מפסיקים לעשן? יוצאים להפסקת "קלמיגו"


אני גדלתי לאמא שנהגה לעשן בשרשרת לפחות קופסא וחצי בכל יום. כילדה אני זוכרת שניסיתי לשכנע אותה להפסיק לעשן אבל שום דבר לא הצליח. פעם אחת אפילו לקחתי שאכטה לריאות מול העיניים שלה ובזמן שאני נחנקתי מהריח, מהטעם ומהתחושה היא הסתכלה עלי וצחקה. מאז נשבעתי שלעולם לא אעשן. 

בכל פעם שמדברים על עישון פסיבי או על עישון במקומות ציבוריים אני חושבת איך יכול להיות שלמרות שאנשים יודעים שהעישון מזיק לבריאות הם עדיין ממשיכים לעשן. והתשובה היא שאנשים מפחדים להפסיק לעשן כי הם חושבים שזה תהליך ארוך וקשה שבסופו של דבר לא מצליח. 

צילום מתוך אתר PIXABAY


היום חל "היום הבינלאומי למניעת עישון" ונזכרתי באמא. היא נפטרה לפני מספר שנים בגלל סיבוכי נשימה ותמיד חשבתי לעצמי, מה היה קורה אם היתה מוכנה להפסיק לעשן. כמוה, כמדי שנה מתים בארץ כ- 8000 אנשים מנזקי העישון, כאשר 800 מתוכם מתים מ"עישון פסיבי". 

עבור רבים מהמעשנים הפסקת סיגריה מאפשרת להוריד הילוך, להירגע, לשבור את רצף היום ולבעיקר התמלא בשלווה, גם אם רגעית בלבד. לאחרונה גיליתי, כי אפשר להוריד את רמות הלחץ והחרדה וליהנות מאתה הרגיעה והשלווה של פעולה העישון באמצעות שימוש במנשף "קלמיגו" של חברת מ.ד.ס פארם. 

המנשף הוא כלי פיתוח של המצאה ישראלית שבימים אלה זוכה להצלחה בארה"ב ועושה את צעדיו הראשונים בארץ. 
מנשף הקלמיגו מצוייד בתכנת ביופידבק חכמה אשר יוצרת את תחושת הרוגע והשלווה באמצעות נשימה. 

בעצם, כאשר מתעורר החשק לסיגריה, שולפים את מנשף הקלימגו ומתחילים לנשוף אל הפייה שלו. המכשיר בתגובה מאותת באמצעות רטט ונורות חיווי ומכוון לאט לאט את על ידי הפעלת המערכת הפרה סימפתטית האחראית על הרגיעה בגוף ומשלב גם רכיב ארומתרפי. המנשף פועל על סוללות והוא קטן ונוח כך שאפשר לקחת אותו לכל מקום, ללא בעיה. 


צילום יח"צ אוצר תרבות


המנשף פותח על ידי עדי ולך, מהנדסת ביו רפואה שסבלה במשך שנים מהתקפי חרדה והוא אף הוכח מחקרית כיעיל מאוד לטיפול בחרדות. בנוזף, נמצא  שהוא יעיל גם עבור קהל המעשנים. מחקרים הראו כי שימוש קבוע במנשף שלוש פעמים ביום, במשך 3 דקות גורם להפחתה משמעותית של רמות המתח הנפשי, של החרדות. עוד התגלה במחקרים כי איכות השינה משתפרת לאחר שימוש במנשף. 

עלות המנשף היא 680 שקלים. ובמהלך היום בלבד ה -31.5.21 תינתן הנחה בסך של 10% הנחה לרוכשים.
לאתר חברת מ.ד.ס פארם - https://www.mdspharm.co.il

חשוב שתדעו כי במידה והחלטתם להפסיק לעשן, עליכם לפנות תחילה אל ייעוץ מקצועי של רופא. 

שלכם,
ליבי

תגובות