דילוג לתוכן הראשי

ווסאבי 100% ישראלי - התבלין החריף והמיוחד שאתם חייבים לטעוםאני מודה ומתוודה שווסאבי אני מכירה כמשחה הירוקה המוזרה והחריפה הזו שמגיעה ביחד עם הסושי. מכיוון שאני לא חובבת חריף חוץ מהחזרת של פסח אני נמנעת מלגעת בו. מה גם שהוא לרוב נראה כמו פלסטלינה ירוקה... לאחרונה התוודעתי לווסאבי טרי שמגדלים פה בארץ, 100% ישראלי - שורש, עלים, פרחים- הכל! והוא כמובן הרבה יותר איכותי וטעים מאשר הווסאבי שמוגש ברוב המקומות שהוא , תתפלאו לגלות- בכלל לא אמיתי.

כאמור, רוב המסעדות בארץ ובעולם משתמשות בתחליף שמכיל בעיקר אבקת חזרת וצבע מאכל עם הרבה חומרים משמרים. זה בטוח זול יותר ואולי טעים אבל ברגע שטועמים את הווסאבי האמיתי מבינים שאין בכלל מה להשוות. לווסאבי האמיתי יש חריפות שונה- הטעם בהתחלה הוא מתוק ואז הוא נהיה חריף יותר ויותר תחושה כזו שמגיע לאף ואז חולפת. תבלין יוצא דופן לאנשים שמוכנים להעז!

את הווסאבי מגדל בארץ רן מגור כבר ארבע שנים בחממות שלו בצפון הארץ, והוא הראשון שהצליח לגדל ווסאבי ברמה מסחרית בארץ שזו מסתבר משימה כמעט בלתי אפשרית בעולם בכלל ובארץ בפרט. צמח הווסאבי מאוד רגיש לחום ולכן רן מייצר לו בחממות שלו תנאים מתאימים וזה חייב אותו להמציא שיטת גידול חדשה- גידול ווסאבי בישראל!


צילום: דרור וורשבסקי


צילום: דרור וורשבסקיזה ממש לא דבר של מה בכך להמציא שיטת גידול חדשה. הווסאבי בדרך כלל גדל בהרי האלפים היפניים והוא זקק לכמות מדודה של אור, לכמות מסוימת של לחות, לטמפרטורה מדויקת וכמות של מים הכי טהורים שיש. ורן והצוות שלו, עם הרבה השקעה וסבלנות ורצון ואהבה לחקלאות הצליחו! 

מאז הם התחילו למכור את הווסאבי דרך משווקים בארץ ואם יצא לכם לטעום את הווסאבי שלו (ניתן להזמין גם ישירות ליחידים ולא רק מסחרית) אתם ממש לא תרצו לגעת יותר בווסאבי שמוסיפים לכם בסושי.


צילום: דרור וורשבסקי


צילום: דרור וורשבסקי


ואם כבר הזכרנו סושי, רוב האנשים בטוחים שווסאבי מתחבר רק לסושי ולדגים אבל ממש לא. אפשר לשלב אותו בסלטים ובמרקים, כתבלין תיבול חריף במאכלים פיקנטיים וגם ב... תחזיקו חזק... גלידה! במיוחד עבורכם חיפשנו, ומצאנו, מתכון של ווסאבי (מהאתר mayabakescakes ) והחלפנו את משחת הווסאבי בווסאבי טרי.


מתכון לגלידה ווסאבי עם דבש

חומרים:

-כוס וחצי מים

-3/4 כוס סוכר לבן

-4 כפיות מיץ לימון

-כוס ורבע חלב

-כף ווסאבי טרי מגורר

-דבש- אופציונאליהוראות הכנה:

1.להרתיח מים עם סוכר עד שהסוכר נמס לגמרי

2.להסיר מהאש ולטרוף פנימה מיץ לימון

3.לצנן לחלוטין- החום הורס את הטעם של הווסאבי ולכן אין להוסיף אותו כשהתערובת חמה

4.לטרוף פנימה את החלב ואת הווסאבי

5. להקפיא עד שמתייצב, מומלץ לזלף דבש לפני ההגשהאם אתם מעזים להכין ולנסות לטעום- שתפו איך יצא!

שלכם,

חן

תגובות