דילוג לתוכן הראשי

ספר מפוסל- מתנות מקוריות בעבודת יד וסדנאות יצירה של ליאור אמיתי


עד שהכרתי את הספר המפוסל של ליאור אמיתי ספרים עבורי נועדו בשביל לקרוא. תכלס, מה עוד אפשר לעשות עם ספר? אז מסתבר שליאור מצא מה לעשות איתו - לפסל בעזרתו!

על ידי קיפול מיוחד או חיתוך של דפי הספר, ליאור יוצר שמות לפי בחירה, תאריכים סמליים, מילות השראה בעברית ובאנגלית ובעצם בכל שפה, וגם לא תאמינו אבל פורטרטים וצורות שונות ומגוונות. ואת כל זה הוא יוצר ומייצר בעצמו. אחרי שנתקלתי בפרסום ונכנסתי להסתכל על התמונות והתרשמתי מהעיצוב של הספרים הבנתי שבאמת מדובר פה במתנה ייחודית ומיוחדת ונכנסתי לקרוא קצת על ליאור.

הציטוט הראשי אצלו באתר הוא "כל ילד הוא אמן, הבעיה היא להישאר אמן כשאתה גדל" שזה ציטוט מוכר של האמן פבלו פיקאסו. זה הזכיר לי את זה שפעם מישהו אמר לי שאם תשאל חדר מלא בילדים מי יודע לצייר כולם ירימו את היד בהתלהבות ויצעקו "אני!" ואם תשאל את השאלה הזו בחדר מלא מבוגרים חלק ימלמלו אחד יגיד בשקט "אני..." והרוב יתרצו למה הם לא טובים באמנות ויצירה. איפה שהוא בדרך אנחנו מאבדים לא את הכישרון ואת היכולת והרצון ליצור - אלא את האמונה שאנחנו טובים מספיק, ושאנחנו גם לא צריכים.

אז ליאור הוא מבוגר שכנראה בנפשו נשאר עוד ילד בקטע של האמנות והיצירה וטוב שכך "אומן מנחלת בנימין שהתשוקה שלו היא יצירה" כך הוא מגדיר את עצמו, ולדעתי זו הגדרה מקסימה ומתאימה בהחלט. ליאור גם יוצר וגם מנחה ומעביר סדנאות של יצירה לילדים ונוער וגם למבוגרים. 

השילוב של יצירה והרצון והיכולת להעביר את חוויית היצירה וההנאה ממנה הם מה שגרמו לו לדבריו לעזוב את העבודה הנוחה והבטוחה שלו בגיל ארבעים במצב משפחתי של נשוי פלוס שני ילדים ולהתחיל ליצור, ליצור, ועוד ליצור.


ספר מפוסל מתוך האתר של ליאור אמיתיהוא מייצר עציצים מעוצבים לבית ולמשרד בעבודת יד, מעביר סדנאות יצירה בסטודיו שלו בכפר סבא ודרך האתר שלו מוכר את העציצים המעוצבים, מעלה סרטוני הדרכה מיוחדים, משתף בבלוג אישי וכמובן גם מציע למכירה את הספר המפוסל. קחו לדוגמא ספר מפוסל עם המילה DREAM.


ספר מפוסל מתוך האתר של ליאור אמיתי


אין ספק שמדובר פה בהשקעה מטורפת בשיטת קיפול וגזירה מיוחדת במינה (המידות אגב הן גובה של- 24 סנטימטרים, עומק של 16 סנטימטרים, ורוחב של 19 סנטימטרים) מה שהופך את הספר לממש סוג של פסל- נוח להעמדה על מדף, ספריה או כל רהיט אחר.

טווח המחירים משתנה בהתאם למה שתזמינו- החל מ 300 ₪ לספר ועד אלפי שקלים. (מעניין כמה יעלה לי ספר מפוסל עם השם אחינועם....?) אין ספק שמדובר במתנה אישית, מקורית עם הקדשה מיוחדת שמתאימה לבית או למשרד ואפשר להזמין לפי עיצוב אישי ועד הבית.

אז אם אתם מחפשים ספר ולא לקריאה, כנסו לאתר של ליאור- www.lioramitai.com

שלכם,

חן

תגובות