דילוג לתוכן הראשי

פיגמנטציה - למה היא נוצרת ואיך אפשר להעלים אותהמודה ומתוודה שיש לי לא מעט פיגמנטציה. כשאני בלי איפור זה נראה שמישהו לקח עט חומה וצייר לי נקודות וכתמים על כל מיני מקומות על הפנים. ניסיתי טיפולים אצל קוסמטיקאית והשתמשתי בלא מעט תכשירים שונים שנועדו להעלים את אותם כתמים עקשניים אבל הם כאמור, עקשניים. המצב בהחלט השתפר אבל הבנתי שבמקום להילחם בהם פשוט אקבל אותם ואסתיר אותם היטב.


פנים לפני טיפול פיגמנטציה (צילום פרטי)


פנים אחרי טיפול פיגמנטציה (צילום פרטי)


אני כמובן ממשיכה לטפל בפנים שלי וגם להגן עליהם בכדי למנוע הופעה של כתמים נוספים או החמרה של אלה שכבר יש לי, וגם עברתי קורס איפור שבו למדתי לטשטש את אותם כתמים וגם להתאים את המוצרים הנכונים לשם כך.

אבל קודם כל בקצרה - מה זו פיגמנטציה?

פיגמנטציה הינה הופעה של כתמים על גבי העור מכל מיני סיבות: נתונים תורשתיים, שינויים הורמונאליים בעיקר בזמן הריונות ולידות, חשיפה מרובה ולא מבוקרת לשמש, נטילת תרופות מסוימות, ואפילו גרימת טראומה לאזורים מסוימים בפנים לאחר הסרת שיער יכולים לגרום לפיגמנטציה . הדרך הטובה והיעילה ביותר להימנע מפיגמנטציה היא הגנה מרבית על העור בעת החשיפה לשמש (כמו למשל שימוש בקרם הגנה מפני השמש לפני האיפור גם בחורף!) ואם המצב ממש גרוע אז לעבור טיפולים שונים אצל הקוסמטיקאית או אצל רופא העור.

אצלי התפרצה הפיגמנטציה בהריונות ולאחר מכן נשארה בהתעקשות על המצח בעיקר ועל הלחיים. עם השנים התחלתי להקפיד יותר ויותר על הגנה של עור הפנים מפני השמש מה שלא עשיתי מספיק בתור ילדה ובתור נערה בגלל חוסר מודעות אבל את הנעשה אין להשיב... (רק להגן על הפנים שלי עכשיו ושל הקטנה שלי מעכשיו!) כל פצע שיוצא לי על הפנים אני דואגת לא לגעת בו כי גם פצעונים קטנים יכולים בקלות להפוך לכתם עקשן שנשאר ולא נעלם.

אז הבנו שיש פיגמנטציה והתעצבנו על העבודה הזו (כי כמה שיבטיחו לכן זה לא יעלם לגמרי- ממש כמו סימני מתיחה...) אבל מה שטוב זה שאפשר לטשטש את הכתמים האלה כחלק מרוטינת איפור קלה ויעילה בעזרת עיפרון צבע. מבחינת צבעים הצבע הכתמתם או הורדרד הם הצבעים הנכונים והמתאימים לטישטוש כהויות קלות מתחת לעיניים וכתמים של פיגמנטציה ולכן אלו העפרונות שצריך לרכוש. במידה ואין לכן עפרונות בצבעים האלה תדעו שאפשר להשתמש בצלליות באותם גוונים בכדי לטשטש את הכתמים. (אפשר לעשות את אותו הדבר גם עם צללית ירוקה להסתרת פצעונים וכתמים אדומים).

אני אישית מתאפרת לפי השלבים הבאים:

1. קרם הגנה

2. פריימר

3. קורקטורים

4. מייקאפ

5. אם צריך אז תוספת קונסילר

6. פודרה

7. סומק

יש שמחליפות בין השלב השלישי והרביעי וכל מאפרת תמליץ לכן אחרת אז בתכלס זה מה שנוח לכן ומה שנראה טוב בסופו של דבר. ועכשיו ההמלצה על שני הקורקטורים המוצלחים ביותר שמצאתי בשוק ושניהם במחיר מעולה.

עיפרון קונטור גוון דבש מסדרת NUDE של גולדן רוז- נמרח כמו צבע על הפנים קל לצבוע איתו ועושה עבודה מעולה (גם הירוק אגב וגם הקונסילר הפשוט שהוא בגוון NUDE) ניתן להזמין אותו באתר של החברה בארץ וגם דרך האתר הפולני.


מתוך האתר goldenrose.co.il


עט כתמים לטשטוש כהויות של מייבילין- מדובר באחד המוצרים המעולים שקיימים ולא ברור למה אי אפשר להשיג אותו בארץ או להזמין מהאתר שלהם לארץ... גם אותו אני כמובן מזמינה מהאתר הפולני ובכמויות בכל פעם כי תמיד אוזל שם המלאי. יש שם עוד צבעים אבל אל תתבלבלו אם הפיגמנטציה שלכן לא חמורה ויש לכן רק קצת כתמים כהים לטשטש הגוון הזה בהחלט יספיק לכם. הוא נוזלי עם ספוגית קטנה שמקלה על המריחה ומעולה לעיגולים שחורים מתחת לעיניים.


מתוך האתר של maybelline.comשלכן,

חן

תגובות