דילוג לתוכן הראשי

הספר "100 המתכונים של חגי ישראל" שכתבה אורה קורןאומרים שקונדיטוריה זה מדע ושבישול זה אמנות. אז דווקא תמיד מפתיע אותי שאני- שאוהבת אמנות חיה ונושמת יצירה ושונאת מדע מתחברת לקונדיטוריה. 

אולי זה הצורך בסדר ודיוק בחיי ואולי זו הקירבה לקרמיקה והרי שנים פיסלתי. כך או כך תנו לי לאפות כל היום ולבשל כמה שפחות. עם השנים למדתי לבשל בקלות וביעילות מאכלים מאכלים שהילדים אוהבים, דברים טעימים כשיש אורחים אבל לא תמצאו הרבה אנשים שיקראו לי בשלנית אבל על הקינוח תמיד יחמיאו לי. 

אז ציידתי את עצמי בספרי בישול למיניהם להכין ממש לפי ההוראות ואז לנסות לתבל לפי העין והנשמה והאמת? יוצא לא רע בכלל. אחד הספרים שצמוד אליי מהרגע שרכשתי אותו לפני שנה הוא "100 המתכונים של חגי ישראל" שכתבה אורה קורן. להפתעתי לא הכרתי אותה קודם לספר אבל אחרי הספר אני עוקבת אחרי הבלוג שלה 'בננה ספליט' בעקביות רבה. 

על הכריכה האחורית של הספר כתוב 'הספר מבטיח לכם שחוץ ממנו לא תצטרכו אף מתכון נוסף כדי שכל ארוחת חג ושבת אצלכם תהיה הצלחה מסחררת.' והאמת? יש בכך המון. נכון, שמרתי לי כמה מתכונים של בישול שהילדים אוהבים ושכבר שדרגתי ושיניתי בהתאם והם הפכו למתכונים מסורתיים שיום אחד אעביר הלאה אבל הספר הזה בהחלט סוגר את כל הפינות של החגים. 

הרי עכשיו אני עוד ניהנית מאירוח מופתי של אמא שלי אבל יבוא הזמן שאני אהיה זו שמארחת וזה יהיה ממש בקרוב כך שכדאי לי להתחיל להתכונן- ולשם כך אני צריכה את הספר.


מתוך הבלוג 'בננה ספליט' של אורה קורן

יש בו הכל! מתכונים של סבתות מכל העדות- גפילטע פיש מסורתי וחריימה בדיוק כמו שחריימה צריך להיות וגם כל מיני מתכונים של בישולים שנוספו לארוחות החג שלנו מבלי ששמנו לב והפכו להיות חלק מארוחת החג.

מה שהכי אהבתי בספר, מלבד העובדה שיש בו מתכונים של כל העדות וכל הטעמים בכל חג וחג, הוא הפשטות. 

בספר מופיע מתכון ואז שלבים בכלליות של מה שצריך לעשות כך שמי שמומחה בבישול יכול להסתפק בהוראות האלה ואז למטה יש פירוט לאנשים כמוני שצריכים שידריכו אותם שלב אחר שלב בצורה הכי ברורה שיש. ובין לבין יש טיפים וסודות שמשדרגים את המתכון. אליפות!


מתוך הפייסבוק של אורה קורן


לפסח הקרוב אני כמובן לא אתן פייט לעוגת השוקולד הנצחית של אמא שלי כי אין לי פה סיכוי לנצח או אפילו להתקרב אבל כן שמתי עין על עוגת שכבות שוקולד-קרם-שוקולד שאפשר להכין אותה בכל השנה אבל היא בעיקר מיועדת לפסח כך שאם לא יהיה עוצר ונוכל לחגוג עם המשפחה אני בהחלט מתכוונת להשקיע ולהכין אותה.


העוגה לפסח שאני מתכוונת להכין מתוך הפייסבוק של אורה קורן


את הספר ניתן להשיג ברשת הספרים סטימצקי במחיר של 119 ₪ ואני מבטיחה לכם שלא תפסיקו להשתמש בו, גם אם אין חג.

שלכם,

חןתגובות