דילוג לתוכן הראשי

יצירותיה של הציירת אנה עייש שמציגה בתערוכות בארץ ובחו"ל


האמת היא שמהרגע שנכנסתי לאתר של אנה, קראתי את האודות שלה והסתכלתי על הציורים שלה התחברתי. גם לאנה הילדה, וגם לאנה האישה. 

ציור, ובעצם כל מה שקשור ליצירה וצבע זה מה שהנחה והוביל אותי כל החיים. דפים על גבי דפים צוירו והודבקו על קירות חדרי כשהיתי קטנה, קאפה לבנה ענקית שנתלתה בכניסה לחדר וכשכבר לא היה בה מקום אבא שלי החליף אותה לאחת חדשה שאוכל להמשיך. 

תמיד היתי יוצרת משהו- מציירת או רוקמת או תופרת או מאיירת ואפילו מפסלת- רק להתעסק באמנות! וכמובן כשהגיעה הבחירה בתיכון זה מה שבחרתי ללמוד כמקצוע מוגבר ולמרות שחלמתי בשיעורים כשלמדנו על תקופות וציירים, כשהגיע הזמן ליצור עפתי, אין דרך אחרת לתאר את התחושה. וכשראיתי את הציורים של אנה וקראתי את מה שהיא כותבת חזרתי לאותם רגעים ממכרים.

אנה מגדירה את עצמה כריאליסטית. כזו שמבינה שהחברה בנויה מחוקים ומכבדת את אותם חוקים ואת הדרישות שמסביב ופועלת לפיהם. בעלת שני תארים, עבודה חשובה באוניברסיטה הכל בחיי מתקתק לפי הסדר עד ש...עד שהיא אוחזת במברשת צבע. 

שימו אותה מול קנווס ריק והיא פשוט תתחיל לצייר עוד ציור ועוד ציור- בלי שליטה, בלי עצירה, בלי מעצורים, בלי חוקים ובלי קווים מנחים. כל הרגשות העצורים שבה מתפרצים החוצה על הבד בשלל צבעים וצבעוניות מהפנטת.

צילום: אסף הופמן

צילום: אסף הופמן

כמובן שאי אפשר להתעלם מהכישרון שלה להביע את עצמה בעזרת מברשת וצבע אבל גם היא גם השקיעה זמן בלמידה. אנה למדה ציור בסטודיו לציור של הציירת בן חור ולאחר מכן התחילה לצייר באופן מקצועי וזמן קצר אחר כך כבר החלה להציג אותם בתערוכות בארץ ובעולם.

הקורונה סיפקה לאנה, כמו לרבים אחרים, זמן בבית בו ישבה וחשבה מה לעשות... אז התחילה לצייר! 

התיישבה בפינת האוכל והתחילה למלא בד ועוד בד בציורים ויצירות. חלקן נמכר, חלקן מוצע למכירה וכולן מוצגות בתערוכות אינטרנטיות ברחבי העולם - פלטפורמה שנהייתה מאוד נפוצה ומקובלת גם היא בתקופת הקורונה. 
במקביל הקימה אנה אתר שבו היא מציגה את עבודותיה תחת שלוש קטגוריות עיקריות:

ציורי פרחים 

ציורי דמויות 

ציורים מופשטים 

כל עבודותיה הן אקריליק על בד קנווס והצבעים הם משוש חייה לפי הגדרתה כאשר היא אוהבת להשתמש גם בידיים, במברשות ובמכחולים- כי להתלכלך בצבע זה תענוג (לגמרי מסכימה איתה בעניין הזה!).אחד מציוריה של אנה שמוצג בתערוכה

אחד מציוריה של אנה שמוצג בתערוכה

היום, יום ראשון ה- 7/2 אנה תציג וגם תציע למכירה שלושה עשר מציוריה בתערוכת פופ אפ מיוחדת שתתקיים במתחם פיאנו בעיר ימים נתניה. ביחד איתה יציגו עוד שישה אמנים מתחומים שונים. 

על התערוכה אחראית מריה טלנוב ארבר, יועצת אמנות ומלבישת בתים מזה עשור ולה עבר רב שנים בעבודות בגלריות שונות. התערוכה תימשך עד יום שני 15/2 בין השעות 10:00-19:00 ובשישי 10:00-14:00. הכניסה חופשית לקהל הרחב ללא תשלום.

את העבודות של אנה תוכלו לראות בפרופיל האינסטגרם שלה 

שלכם, חן

 

 

 

 


תגובות