דילוג לתוכן הראשי

'להתמודד עם זה יחד' ספר ילדים המעודד שיח פתוח על פחדים וחששות מאת רחלי בן עמרם


פרט שאולי לא ידעתם עליי- את דרכי כעצמאית התחלתי בכתיבת ספרי ילדים בהתאמה אישית. כתבתי, איירתי, העברתי לדפוס ויצרתי מתנות אישיות לילדים ומבוגרים כאחד. בכלל כתיבה היא מרכז החיים שלי וציור בהחלט נכנס שם גם במקום של כבוד. 

פרט נוסף שאולי לא ידעתם עליי- יש לי ילד עם צרכים מיוחדים. ילד מהמם וקסום, האור של חיי שלומד במסגרת משולבת ובזכותו הפכתי לפעילה בתחום ומשרד יחסי הציבור שאני שותפה בו מייצג את עמותת 'ביחד' המקדמת שילוב של ילדים עם צרכים מיוחדים בקהילה. 

אולי בגלל זה ישר התחברתי לרחלי כשהיא התקשרה לספר לי על ספר הילדים שהיא מגייסת עכשיו כסף בקמפיין מימון המונים בשביל להוציא אותו לאור, ואין ספק שהעובדה שויקי ספיר המוכשרת איירה לה את הספר (ואני וויקי מכירות עוד לפני יותר מעשור כששתינו עיצבנו בגדי ילדים- כן, גם את זה עשיתי!) תרמה לחיבה שלי אליה. 

ועכשיו לנושא של הספר- פחדים וחששות. כל כך רלוונטי לילדים בכלל ולתקופה בה אנו נמצאים בפרט. תחשבו כמה פעמים הילדים שלנו שיתפו אותנו שמשהו מלחיץ אותם או מפחיד אותם ואנחנו ביטלנו את החשש שלהם ב "אין שם מפלצת" או "אין שום דבר מפחיד בחושך..." לא מתוך כוונה רעה, אלא בגלל שבאמת לא הבנו את החשש שלהם וגם לא הבנו כמה חשוב לתת לאותו חשש מקום.


צילום שירי גרופר לוי

הספר של רחלי עוסק בנושא הזה, דרך סיפור של ילדה שמפחדת ממפלצת שיש לה בחדר והיא משתפת את אמא שלה ודרך השיחה הן מדברות על החששות, הפחדים, נותנות להם מקום ולגיטימציה וגם מבהירות כמה זה חשוב לספר ולשתף. אנחנו נמצאים בתקופה של אי וודאות עם הרבה בלבול וכולנו חוששים, גם ההורים. 

סביר להניח ששמתם לב שהילדים שלכם התחילו לפחד קצת יותר מדברים, אפילו כאלה שבעבר לא הפריעו להם. אל תבטלו את הפחדים האלה- תנו להם מקום! איך לעשות את זה? בדיוק בזה עוסק הספר. 

רחלי למדה הנחיית הורים בשיטת תקשורת מקרבת והספר כולו כתוב בצורה הזו, צורה שמעודדת שיח ומקרבת בין ההורה לילד.

רחלי בן עמרם, צילום עצמי

ובמילותיה של רחלי על הספר: 

הספר "להתמודד עם זה יחד" מעודד יצירת שיח פתוח בנושא פחדים וחששות. מתוך הבנה שברגע שנגדיר את הפחד ונתאר אותו, אוטומטית סף החרדה יפחת, ונחוש הקלה. השיח על הפחדים והחששות מאפשר לחפש ולמצוא יחד את דרכי ההתמודדות שמתאימים לנו. 

הסיפור מציע להסתכל על הפחד מנקודת מבט אחרת, עם המון הקשבה ואמפתיה, ומעניק לילדים כלים של דמיון ויצירתיות, למצוא יחד עם ההורה דרך מיוחדת משלהם להתמודד עם הפחד. 

קמפיין גיוס מימון המונים להוצאה לאור של הספר עתיד להסתיים השבוע. 
לתמיכה בקמפיין ועל הדרך תרומה לקהילה ורכישת מתנות שוות- ממש כאן!

שלכם,
חן

תגובות