דילוג לתוכן הראשי

פולינה פורת- דיאטנית קלינית לירידה במשקל ואורח חיים בריא, בליווי אישי, קבוצתי ומשפחתי


כמעט כולנו (אם לא כולנו) מתמודדים בשלב כלשהו בחיינו עם המשקל. בין אם זה לרדת או לעלות, לחטב, לצמצם היקפים, כולנו בסופו של דבר רוצים לשנות את המראה החיצוני לפחות פעם בחיים. כמבוגרים, כשזה תלוי בנו אנחנו יודעים שיש רק דרך אחת כדי לשנות את המשקל והכוונה היא כמובן אכילה נכונה. אנחנו כבר בוגרים ויודעים מה אנחנו רוצים וצריכים ומה צריך לעשות בכדי להגיע ליעדים שאנחנו מציבים לעצמנו. אבל מה קורה כשמדובר בילדים שלנו? אז אנחנו נתקלים במצב אחר. 

מעבר לעובדה שמאוד חשוב לנו שהילדים שלנו יראו טוב יהיו בריאים וירגישו טוב עם עצמם - אנחנו מאוד לא רוצים שהם יסבלו מדימוי גוף שלילי, יחשבו שהם שמנים מדי או רזים מדי ובטח שלא להכניס אותם לדיאטה בגיל צעיר. ישנה חשיבות מאוד מאוד מאוד גדולה על להעביר לילדים שלנו את החשיבות של תזונה נכונה, אוכל בריא וגם דימוי גוף חיובי, אימון גופני וכמובן הכי חשוב- להרגיש טוב! לא צריך להיות רזים מדי לא צריך להיות רזים בכלל, אין משקל שהוא מושלם וכל מקרה לגופו. וכל זה באמצע גיל ההתבגרות שגם ככה מושפע מהורמונם וגדילה ושינויים של הגוף... 

אני אישית לא הרגשתי שאני עושה עבודה טובה מדי עם הבן שלי. מודה. והבנתי שהבעיה העיקרית היתה המודעות. ברגע שאין מודעות לאכילה נכונה, מסודרת ובריאה- וברגע שהבית לא מתנהל בצורה כזו (כל הבית!) זה פשוט לא יילך. וזה אומר שצריך לפתח מודעות וגם לשנות הרגלים. וזה לא קל. כי אני אמא שלו ואני רוצה בטובתו אבל אני לא אשת מקצוע ולא יודעת איך לעשות את זה נכון מבלי לפגוע בו או להזיק לו. אז בשלב הזה פניתי לפולינה פורת. פולינה היא דיאטנית קלינית שעוסקת בירידה במשקל ואורח חיים בריא בליווי אישי קבוצתי ומשפחתי ועובדת בעיקר עם ילדים ובני נוער. החיבור היה מיידי! גם איתי ובעיקר איתו. היא הקשיבה, היתה סבלנית והבינה את הצרכים שלו. היא הסבירה לו על סוגי מאכלים, מה כדאי, מה כדאי פחות ומה לא מומלץ בכמויות גדולות (אין אסור, יש מינונים). הסבירו לו על מינרלים וויטמינים חשובים לגוף ולהתפתחות, בנתה איתו רשימת קניות לבניית צלחת בריאה ומגוונת ובעיקר עבדה איתו על מודעות לאכילה, ועל הרגלי תזונה. זו לא דיאטה ואין פה מעקב על קצב הירידה, כי הילד עוד מתפתח ויתפתח- אבל בהחלט יש משקל בהתאם לגובה.

פולינה פורת. תמונה מתוך הפייסבוק העסקי

אחר שלוש פגישות איתה הילד כבר התחיל להראות שינוי בהרגלי האכילה, בדרך שהוא אוכל ובמה שהוא מבקש לאכול. והכל בא ממנו- במודעות לבריאות (שוב, לבריאות- לא למשקל!) שלו. לאחר מכן הוא ביקש להמשיך ללכת אליה לפגישות מעקב לדבר על דימוי גוף חיובי, אחד הנושאים היותר חשובים ורגישים אצל בני נוער ואני כל כך שמחה שמצאנו אשת מקצוע שהילד בעצמו מרגיש חופשי ופתוח איתה בכדי לבקש להיפגש איתה ולדבר על הנושא.

זכויות יוצרים פולינה פורת

זכויות יוצרים פולינה פורת

השבוע הוספנו גם מאמן אישי (המלצה בקרוב) והורדנו את המעקב לפעם בחודש כי באמת שאין צורך בשקילה בבית או מעקב היסטרי אחרי היקפים, זו לא המטרה. וברגע שהוא מתמיד- הוא רואה תוצאות וזה מדרבן אותו להמשיך. וזה מעורר בי גאווה וגם מדרבן אותי, את כל דיירי הבית לאכול נכון ומסודר ובריא. 

לאחרונה פולינה הוציאה גם מחברת מעוצבת שמשמשת כמחברת מעקב לשינוי הרגלי תזונה והיא מחלקת אותה למטופלים שלה בכדי שיוכלו לעקוב אחר התהליך המדהים שהם עוברים ולהבין שזה הכל הם, היא מנחה ומכוונת אבל הם עושים את העבודה האמיתית.

מחברת המעקב של פולינה. תמונה מתוך הפייסבוק העסקי


שינוי תזונתי, בעיקר אצל ילדים מתבגרים הוא לא קל אבל הוא אפשרי. ועם פולינה הוא גם הופך להיות תהליך נעים ומעודד. 

והילד שלי? השראה! 

תוכלו ליצור קשר עם פולינה בנייד 0546813424 (אל תשכחו לומר שאני שלחתי אתכם) או בעמוד הפייסבוק שלה! 

בהצלחה! 

חן

תגובות