דילוג לתוכן הראשי

'זה ג'ונגל שם בחוץ' ספר מומלץ מאת מחברת רב המכר 'סקס והעיר הגדולה'תגידו מה שתגידו על 'סקס והעיר הגדולה' היא לא סתם הפכה לסדרת קאלט. נכון, לאף אחת מאיתנו לא באמת היו או יש חיים כמו קארי בראדשו וחברותיה אבל מבחינת תכונות והתנהגויות בהחלט מצאנו את עצמנו בכל אחת ואחת מהדמויות - לפחות פעם אחת. 

את הסדרה כמובן ראינו כשהינו צעירות יותר ולא היו לנו הרבה תובנות על החיים כך שסביר להניח שהיום הינו מגיבות אחרת לסדרה כזו, והיום באמת צריך סדרה עם דמויות קצת יותר בולטות וחזקות ושונות ונתונות לויכוח בשביל לעורר את קהל הצופים והצופות שנדמה שכבר ראה הכל. 

ואז נתקלנו בספר 'זה ג'ונגל שם בחוץ' שכתבה קנדס בושנל (אותה הסופרת שחיברה את רב המכר 'סקס והעיר הגדולה' שהפך לסדרת טלוויזיה ולשני סרטי קולנוע כולם בעלי אותו השם, כמובן) והיינו חייבות לקרוא. קודם כל כי אנחנו מעדיפות את המילה הכתובה וכבר גילינו שהספר שונה בתכלית השוני מסדרה או סרט. ואכן, יש הרבה קווי דמיון בין הדמויות בספר הזה לבין הדמויות בספר לבין הדמויות שהכרנו בסדרה על המסך, אחרי הכל זו אותה סופרת.

צילום: צוות TRYILE


הספר מספר על שלוש נשים נו יורקיות חזקות מאוד שמגיעות לפסגה הגבוהה ביותר בתחום העיסוק שלהן- האחת מפיקת סרטים, השנייה מוציאה לאור של קבוצת המגזינים הגדולה ביותר בנו יורק והשלישית מעצבת אופנה. הן שלושתן חברות טובות שחיות חיי פאר ורווחה וכל אחת מהן מנווטת את דרכה בעסקים ובמערכות יחסים לצד סקנדלים, הצלחות ובגידות. 

נכון, הן מאוד עשירות וגם גרות בנו יורק ומהבחינה הזו אין שום פרט שגרם לנו להזדהות איתן או להרגיש שייכות או אמפתיה או כל רגש אחר שהתעורר בנו ב 'סקס והעיר הגדולה'. אבל כשזה מגיע לגידול ילדים, התמודדות של נשים מול גברים בעולם העסקי, יחסים בין גבר לאישה, המקום של האישה המודרנית בעולם המודרני- לכל אישה, לא משנה מה היא עושה איפה היא גרה וכמה כסף יש לה- יש את אותן תהיות ומחשבות. 

הספר שלה מלא בנואנסינים חשובים ביותר, התבוננות שונה ומרעננת, כתיבה מתוחכמת אירונית ומשעשעת על נשים קרייריסטיות במאה העשרים ואחת ובתור נשים כאלה (גם אם אנחנו לא מיליונריות שגרות בנו יורק!) אנחנו לגמרי הזדהינו ומזדהות! 

יש כמה שאלות עיקריות בספר שחוזרות על עצמן- מה המשמעות של מציאת אהבה? איך מצליחים בגדול בעסקים? מדוע אישה לא תהיה עשירה כמו גבר? האם אישה יכולה להתנהג כמו גבר בעולם העסקי אבל עדיין לצפות שיתייחסו אליה כאישה? מה יותר חשוב- הקריירה או המשפחה והאם רק אצל נשים יש את הבחירה בין לבין או שאפשר את שניהם? 

מבקרי הספרים בנו יורק עפו על הספר ועל הסופרת " פמיניזם מפתיע ומעורר מחשבות, חריף ומתוק בן בזמן" כתבו בנו יורק מגזין, ואנחנו מסכימות! אם אתן מחפשות ספר קליל שאפשר לקרוא בכיף בזמנכן הפנוי אבל גם כזה שיעורר אצלכן שאלות, זה הספר!

תגובות