דילוג לתוכן הראשי

התכשיטים הרקומים של יעל בדור


אנחנו אוהבות עבודות יד. אנחנו אוהבות לצייר ולאייר, ליצור יצירות עם הילדים וגם לתפור ולרקום כשאפשר. אנחנו לגמרי עוסקות בזה בתור תחביב אבל כשאנחנו רואות נשים שעוסקות ביצירה כעבודה של ממש, יוצרות מעצבות ומוכרות - אנחנו ממש מעריכות אותן.

אחת מהן היא יעל בדור, שבין שלל התכשיטים שהיא מעצבת (וכולם ממש מגניבים, מקוריים ומעוצבים להפליא) היא גם מעצבת תכשיטים רקומים. היא רוקמת בדיוק רב דמויות וצורות ומשלבת אותם בתכשיטים המעוצבים שלה מה שהופך אותם לעוד יותר מיוחדים.

השרשראות שלה הן הרבה יותר מסתם שרשרת, הן אמירה- כפי שהיא מגדירה אותן. הן אמירה שהיא רוצה לשדר, ושכל אחת שעונדת אחת מהשרשראות שלה רוצה לשדר לסביבה. אמירה שאומרת – אני בוחרת להיות מה שאני רוצה ואיך שאני אוהבת, גם אם זה לעיתים קצת שונה מהשאר. ואצל יעיל כמה שיותר מקורי, מעוצב ושונה- כמה שיותר טוב!

מתוך הפייסבוק של יעל

כל שרשרת או תכשיט בכללי הוא יחיד ומיוחד עם מסר בולט שמעביר אמירה מיוחדת וייחודית של כל אחת שבוחרת לענוד אותם. התכשיטים שיעל רוקמת ומעצבת הם לגמרי סטייל וסגנון אישי.


מתוך הפייסבוק של יעל

תכשיטים רקומים זה לא משהו שרואים הרבה בנוף הישראלי (וטוב שכך). אמנם הדפסי רקמה של פעם חוזרים מדי כמה עונות להיות טרנד אופנתי אבל אצל יעל זו מסורת שקיימת ונשארה. אבל התכשיטים הרקומים של יעל מתאימים לכל אחת ויש בהן ניחוח ישן של רקמה שמזכיר תכשיט עתיק בשילוב חרוזים ושרשראות מודרניות שמשתלבים עם השיק של היום. כך נוצר סגנון אישי מיוחד ושונה- שזה סטייל שמתאים תמיד! 

הקסם בתכשיטים הרקומים של יעל הוא שהם עושים בדיוק את זה- מחברים ישן עם חדש ויוצרים סגנון חדש וייחודי. מצד אחד הם מייצגים את מלאכת היד העתיקה הנושנה של רקמה עבודת יד, מצד שני הם הופכים אותה למודרנית ומתאימה לכל לוק של היום. ברגע שבוחרים כזו שרשרת שמשלבת בין העתיק לחדש ובין כמה סוגי אמנות- מייצרים סטייל אמיתי. ובעצם הסטייל האמיתי נוצר פה פעמיים- פעם אחת על ידי יעל עצמה כשהיא רוקמת ומעצבת את התכשיט, ופעם שנייה על ידי אותה אישה אשר בוחרת את השרשרת ועונדת אותה. 

יעל מייצרת ומעצבת שרשראות בסגנונות רבים ומגוונים אבל זה בהחלט הסגנון שהכי התחברנו אליו כי הוא מיוחד ושונה. ואנחנו אוהבות מיוחד ושונה, מקורי ומעוצב. (בכללי אנחנו מאוד אוהבות שרשראות!) יעל מגדירה את עצמה "יוצרת עם הידיים כדי לשמח את הלב" ולנו לא נותר אלא להסכים!

 

 

תגובות