דילוג לתוכן הראשי

'בשביל הסמכות - הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה'

 

"הורות היא משימה פשוטה. כן, זה נשמע לכם ממש לא הגיוני, כי הורות היא משימה מורכבת מאוד. דילמות, התלבטויות, לעיתים יש בנו תחושות שהילדים אינם מקשיבים לנו, וכל זאת לצד משימות החיים השוטפות וכמובן בלת"מים. ולכן לא אמרתי "קלה". כי אין הורות קלה, אבל היא בהחלט יכולה להיות פשוטה יותר. אני מאמינה שאפשר להיות הורה סמכותי עם גבולות ברורים, הורה נחוש ועקבי, וגם הורה קשוב, אמפתי, מתייעץ, שואל ומתחשב בילד ובצרכיו". 

כך מתחיל הספר החדש "בשביל הסמכות- הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה" שכתבה דורית כהן חרמון, מנחת הורים.

TYRILE  צילום צוות 


דורית כתבה את הספר כדי להנגיש להורים את הדרך להורות בטוחה, רגועה ומהנה יותר- ולהראות להם שזה די פשוט. הספר מותאם להורות של המאה הנוכחית עם האתגרים הקיימים ביום יום שלנו שלא היו קיימים אצל ההורים שלנו, ועלינו ללמוד להתמודד איתם. הוא אמנם מבוסס על השיטה האדלריאנית אותה דורית למדה ובה היא משתמשת בהדרכת הורים וצוותי חינוך, אבל הוא מביא לידי ביטוי את השיטה שהיא פיתחה הנקראת 'שיטת הסמכות'.


TYRILE צילום צוות  


אחרי שליוותה מאות הורים בקליניקה, בהרצאות ובסדנאות, וכמובן מהניסיון הפרטי שלה כאמא פיתחה את השיטה המתבססת על חמישה צעדים- והם הפרקים הראשיים של הספר. השיטה מוגשת בשפה קלילה ויומיומית, כולל דפי תרגול לעבודה עצמית וסימונים קבועים, ומותאם לעומס הגדול שכולנו חיים בו. כדי להקל את הקריאה, כל פרק מסתיים בתרשים סיכום הנקודות העיקריות. 

הכל נמצא שם! 
כל האתגרים שאנו נתקלים בהם בתור הורים - יחסי אחים, יחסים חברתיים ואיך לדבר עם הילדים על מין, וכן תשובות לשאלות נפוצות שמטרידות הורים, כגון הכנה למעבר דירה, התנהלות כלכלית בחופש הגדול, טיפול בחיות מחמד ועוד. 
הספר בנוי כחצי מדריך וחצי חוברת לעבודה עצמית, כרוך בספירלה לשימוש נוח, עם מקומות לכתיבת הערות, סיפורים אישיים של דורית מהטיפולים ומחייה הפרטיים - דוגמאות שמטרתן להבהיר שאתגרי ההורות דומים אצל כולנו. 

את הספר אפשר לקרוא בפעם אחת כספר הדרכה, או לבחור פרקים. אפשר להתנסות בתרגילים שמעניינים ולדלג על אחרים, לקרוא ביחד או לבד, או בקצב איטי; אפשר להתנסות בתרגילים, או לדלג עליהם - הבחירה היא שלכם.  ההמלצה היא לקרוא לתרגל בכדי להטמיע את הנושא ולחוות תהליך מעמיק ומשמעותי. וכמובן לשמור את הספר לכל מקרה שלא יקרה- כמו ספר של עזרה ראשונה להורות!

את הספר תוכלו לרכוש ממש כאן !

 צילום : ניקי טורן סוביק


תגובות