דילוג לתוכן הראשי

לוח שנה מיוחד במינו- עם תרומה משמעותית לקהילהבתקופה האחרונה עקב מגפת הקורונה וכל מה שמתחולל בארץ ובעולם נוצר מצב רגיש שלא הכרנו קודם לכן. בעקבות המצב המורכב והרגיש שנוצר, עמותות רבות נותרו ללא סיבסודים וכספים הדרושים להמשיך את פעילות העמותה והחלו לחפש דרכים להשיג תקציבים בכדי לא להיסגר. גם עמותת "ילדים בסיכוי" (ע"ר), נקלעה לקשיים והחלה לחפש דרך לצלוח את התקופה הזו. 

העמותה, שמסייעת מעל 30 שנה לילדים שהוצאו מבתיהם על רקע של משפחה לא מתפקדת, אלימות והזנחה, זקוקה לעזרה לילדים וגם לצעירים בוגרי הפנימיות, מעל גיל שמונה עשרה שחלקם חיילים בודדים ואחרים סטודנטים שפוטרו לאחרונה ולא זכאים לדמי אבטלה והם חשים חוסר אונים, חרדה ולחץ כי אין להם אופק. במהלך תקופת הקורונה, ילדים אלה והצעירים עברו ועדיין עוברים תקופה קשה ביותר, שוהים בסגר בפנימיות השונות, ללא כל דמות משפחתית דואגת ותומכת. 

לירון המנכ"ל חשוב להשמיע את קולם ולבקש עזרה מכל מי שיכול לעזור בכדי להמשיך ולטפל בילדים ונוער הגדלים בפנימיות ולהעניק להם את הסיכוי להצליח כמו לכל ילד. העמותה יצרה עם ילדים מפנימיות לוח שנה יצירתי וחדשני לשנה החדשה , שהלוואי ותהיה טובה ורגועה יותר. לוח שנה שניתן לו השם: "יום אחד אני אמציא", עם המצאות והברקות של הילדים, שכל הכנסותיו קודש לשיפור חייהם.

 צילום יח"צקצת נתונים חשובים שכל אחד מאיתנו צריך להכיר:

בישראל חיים כיום כ- 10,000 ילדים בגילאים 8-18, במאות פנימיות ומשפחות אומנה ברחבי הארץ. ילדים אלו הוצאו על-ידי רשויות הרווחה ממשפחות קשות יום, המתמודדות עם אלימות, יתמות ואי תפקוד הורי. מתוכם, לכ-1,500 אין כלל עורף משפחתי והם בעצם ללא כל עוגן משפחתי. העמותה פועלת במטרה לסייע לילדים, בני נוער וצעירים בסיכון במהלך תקופת הילדות והבגרות ועד למעבר לחיים בוגרים ועצמאיים. 

העמותה תומכת בילדים ובני נוער מכל המגזרים הדמוגרפיים בישראל, המתגוררים בפנימיות ובמשפחות אומנה, על ידי הפעלת תוכניות חברתיות, טיפוליות וחינוכיות. העמותה חרתה על דגלה מחויבות להתפתחותם הנפשית והחברתית, הגנה על זכויותיהם ודאגה לקידומם אל מחוץ למעגלי המצוקה והאלימות. לעמותה מספר תוכניות שבאמצעותן היא תומכת ומסייעת לילדים הגדלים בפנימיות ולצעירים מעל גיל 18 שנאלצים לסלול את דרכם בעולם הגדול לבדם, ביניהן :תכנית הבוגרים, הגוף לאפוטרופסות, הורים שותפים, משפחות מלוות , מרכזייה חינוכית וגשר לעצמאות.

בתקופה מאתגרת זו, העמותה עושה את מירב המאמצים, ימים כלילות, על מנת לעטוף ולחבק את ילדי הפנימיות במטרה להעניק להם מסגרת תומכת שתסייע להם לעבור את הימים הללו בצורה הקלה והנעימה ביותר.

עבור התורמים זה לוח שנה מדליק ומתוק במיוחד שאינו עולה הרבה ובהחלט ישמש אותם, ועבור הילדים והבוגרים זו הזדמנות לעוד יום. אם אתם רוצים לעשות טוב יותר, תוכלו לרכוש את היומן כמתנה ללקוחות עיסקיים או כמתנה לחברים

תגובות