דילוג לתוכן הראשי

המנדלות של רותי


מנדלה, למי שלא מכיר היא איור סימבולי המורכב מעיגול שיכול להוות ציור בפני עצמו או כל זימן גראפי אחר. לרוב הצורות חוזרות בתוכה בתבנית קבועה. 
ניסיתם פעם לצבוע מנדלות? צביעת מנדלות לא סתם נהייתה מאוד פופולארית ומקובלת בשנים האחרונות, גם בתור צביעה בשעות הפנאי, וגם בשביל לשחרר את הראש ממחשבות ואפילו ככלי טיפולי עם מבוגרים ועם ילדים כאחד. בצביעת מנדלות יש משהו ממש מרגיע, משחרר ואפשר גם להרפות תוך כדי, גם להתרכז, גם לשחרר ואפילו להגיע למסקנות ולהתקדם בטיפול.
אנחנו צובעות מנדלות כשאנחנו רוצות להירגע ולהשתחרר מהמחשבות. צביעת מנדלות זה משהו ידוע כהרגעה וכדרך נהדרת להעביר את הזמן (תרשמו לעצמכם לסגר הבא!). אפילו ילדים מתאהבים בזה, ואפשר לרכוש חוברות בדרגות קושי שונות לצביעה של מנדלות.
לא חייבים להיכנס לתוך עומק הדברים אם לא רוצים- אפשר פשוט ליהנות מלצבוע את המנדלות מבלי לבדוק מה אומר כל צבע, מה מסמלות הצורות ולשאול שאלות תוך כדי. עם הילדים למשל אנחנו אוהבות לשים מוסיקה כייפית, לפרוש פוסטר מנדלות ענקיסטי לפזר טושים וצבעים על השולחן ולצבוע כולם ביחד. שעת יצירה משפחתית סוחפת וכיפית.

הרבה צובעים מנדלות, אבל האם ציירתם פעם מנדלות?

זה כבר עניין אחר לגמרי!
לא הרבה יודעים לצייר אותן. הן אולי נראות פשוטות במבט ראשוני אבל אם תתעמקו בכל הצורות שחוזרות על עצמן, בדיוק שלהן, בפרופורציות ובתמונה הכוללת והסופית- תבינו שלצייר מנדלות זה לא לקחת עט או איפרון ופשוט לצייר.
ציור מנדלות זוהי משימה שדורשת תכנון מראש, מחשבה, לימוד טכניקה, הכנת שבלונות, שימוש באביזרים שלא נגעתם בהם מהיסודי כמו מחוגה למשל. זה ממש כישרון שניחנו בו אנשים וזה משהו שלומדים- גם לצייר מנדלות כחלק מפעילות אומנותית וגם להשתמש בהן ככלי טיפולי. 
לרותי איזבוצקי, יש את הכישרון המיוחד הזה ליצירת מנדלות. אבל היא לא שומרת אותו לעצמה אלא חולקת אותו עם העולם. רוצי מעצבת מנדלות ולאחר מכן חותכת על פיהן מדבקות שמשמשות כשבלונה ליצירת מנדלה. המדבקות האלה מאפשרות לכולם- ילדים ומבוגרים לייצר מנדלה בעצמם. ככה כל אחד פשוט יכול להדביק את השבלונה, לאייר את המנדלה, לצבוע ולייצר איורים וקישוטים על כלים, על בדים, על ציפיות לכריות ואפילו על בדי קנווס ליצירת שמות ותמונות לתלייה בבית.

מתוך הפייסבוק של רותי- יצירה של שמות הילדים


הלקוחות שרוכשים ממנה את הערכות מייצרים מנדלות עם ברכות, עם הטאצ' האישי שלהם ומרוב התרגשות שהם ייצרו מנדלה בעצמם הם שולחים לה את התוצרים והיא כמובן משתפת בגאווה. המנדלות של רותי הן דרך מעולה להכניס צבעו הביתה, ואם אתם אוהבים צבעוניות בטוח תאהבו גם את העציצים האלה.


מתוך הפייסבוק של רותי- עבודה של לקוחה
תגובות