דילוג לתוכן הראשי

'היער הקסום' מפסלים בפלסטלינה


מי שחושב שפלסטלינה זה משחק ילדים... יש משהו בדבריו.
לא סתם אהבנו לשחק בחומר הכייפי הזה בתור ילדים ולא סתם הילדים שלנו ממש אוהבים אותו. הוא רך ונעים, צבעוני ומעורר את הדמיון, אפשר לפסל איתו וליצור איתו בשביל הכיף, בתור תחביב או אפילו באופן מקצועי.
זה שפלסטלינה זה משחק ילדים זה לא אומר שמדובר במשחק קל ליישום.... 
קחו לדוגמא את גילי דרובר.
גילי יוצרת מוכשרת ביותר שהחיים שלה הם לפסל לבנות לייצר ולעצב ה-כ-ל בפלסטלינה- דמויות מדליקות, אנשים, תמונות מעוצבות, חיות, שדונים, פניות, מכשפות- היא יוצרת ממש את כל הרקע והתפאורה ואת הדמויות ואת כל מה שצריך בשביל שתיכנסו (או שתרגישו שאתם נכנסים) לעולם קסום שעשוי כולו מפלסטלינה! או במקרה של גילי- ליער הקסום שמפוסל כולו מפלסטלינה.
אבל מילא זה שגילי עצמה כזו מוכשרת, הדבר היותר שווה הוא שהיא גם מלמדת ילדים ומבוגרים איך לפסל בעצמם בפלסטלינה.
גילי הוציא ספר מיוחד שעוסק רק בפלסטלינה וביצירה בה (וכבר עובדת במרץ על ספר ההמשך!) .הספר שהוציאה לאור נקרא 'היער הקסום' והמטרה שלו היא לחשוף את כולם- הורים וילדים, אנשי מקצוע וחובבנים לחומר האלסטי הגמיש והכייפי הזה ולהדריך את כל מי שרוצה ללמוד איך לפסל בקלות עולם קסום מפלסטלינה. נכון, בגדול גילי ייעדה את הספר להדרכת ילדים אבל תאמינו לנו שתתמכרו אליו מהר מאוד ותמצאו את עצמכם מפסלים ביחד עם הילדים שלכם (וגם לבד עם עצמכם) שדונים, מכשפות , גמדים, עצים מכושפים, ציפורים מוזרות וזו רק ההתחלה...

מתוך הפייסבוק של גילי


מעבר להסברים המפורטים והמדויקים שיש ליד כל דבר שיוצרים ולצד התמונות המשגעות של היצירות (המשגעות!) שגילי פיסלה בעצמה אחת אחת, הספר מקדם גם אג'נדות חשובות ביותר כמו מיחזור, שוויון מגדרי וקבלת השונה.


מתוך הפייסבוק של גילי
מתוך הפייסבוק של גילי


תוך כדי פיסול הילדים (וגם ההורים שלהם) עובדים  ביחד על חוויית היצירה, חשיבה יצירתית, גמישות מחשבתית, מוטוריקה עדינה, פיתוח עולם הדמיון ונהנים מכל רגע. הספר הוא מתנה מושלמת לילדים, מבוגרים -ובכלל, אנחנו חושבות שלפלסטלינה אין גיל מתאים! וגילי בהחלט הוכיחה לנו את זה בגדול.
ממליצות בחום לעקוב אחרי הפייסבוק המדליק שלה וגם לרכוש את הספרמתוך הפייסבוק של גילי

תגובות