דילוג לתוכן הראשי

מעשה בתפוח ירוק - ספר הילדים של אמיר מויאל

אנחנו אוהבות לשוטט במדיה החברתית ולקרוא פוסטים והגיגים של אנשים מעניינים.
בין אם מדובר בשעות נוקבות על ענייני היום או אנשים שיש להם מה לומר על המצב, אבל בעיקר אנחנו אוהבות אנשים משעשעים ומצחיקים שאפשר (ורצוי) לעקוב אחריהם באופן קבוע והם עושים לנו את היום שלנו קצת יותר שמח.
כזה הוא אמיר מויאל שהוא בעיקר אלוף במשחקי מילים, והפוסטים שאנחנו הכי אוהבות שלו הם אלה שלוקח לנו זמן להבין למה התכוון המשורר (או אמיר לצורך העניין..)
אם השם אמיר מויאל לא מוכר לכם ולא אומר לכם כלום אז כנראה שאתם לא ממש מחוברים למדיה החברתית או צופים בטלוויזיה. אמיר הוא סטנדאפיסט חובש כיפה (שלא מפחד להגיב להגיד ולשעשע גם על נושאים שקשורים לדת) והוא גם אחד האנשים היותר משעשעים ויותר מפולפלים שתפגשו. הוא יכול גם להעלות בדיחות קרש מטופשות, ולפעמים להעלות בדיחות שהן כאלה אבסורדיות שזה מביך לצחוק אבל כמו שכבר הודינו- לפעמים אנחנו צריכות לקרוא את הפוסט שכתב כמה פעמים בכדי להבין- הוא מתוחכם!

אמיר מויאל. צילום: אבישג שאר ישוב

כאמור משחקי מילים מתוחכמים מככבים אצלו, סיפור ועריכה מחדש של סיפורי ילדים מוכרים (כמו תירס חם והבית של יעל וגם דירה להשכיר בגרסאות שלא הכרתם עד היום ולא כדאי שתקריאו לילדים שלכם) בצורה משעשעת ומצחיקה בטירוף וגם פוסטים אישיים מלאי ערך ופרשנות אישית שמרתק לקרוא.

לפני זמן מה אמיר גם כתב בעצמו והוציא לאור את ספר הילדים שנקרא  'מעשה בתפוח ירוק', ספר משעשע למדי (כמה לא מפתיע כשזה מדובר באמיר) על תפוח ירוק שלא רצה להיות ירוק. הסיפור מותאם לילדים, סיפור קליל וכיפי לקריאה שיש בו מוסר השכל שמתאים לכל גיל, לא רק לילדים.

כריכת הספר: מעשה בתפוח ירוק


על קצה המזלג...


"כשסמית הירוק והחמוד פגש לראשונה תפוח אדום ומתוק, הוא לא ניחש לאיזה מסע מרתק, כיפי והרפתקני הוא צפוי לצאת כדי לנסות ולהיות כמו אחיו יונתן, אם גם אתם פעם פגשתם מישהו שגרם לכם לרצות להיות בדיוק כמוהו, הצטרפו לסמית בטיול השורשים אל עבר המטע שבו הוא גדל ואולי תלמדו, כמו סמית, מה הדבר החשוב באמת."

ניתן לרכוש אותו ברשת וגם בחנויות סטימצקי. ועד שיגיע הספר חפשו אותו ברשת ותתחילו לעקוב.